Medimagazin logo

Prof. Dr. Necdet Ünüvar: Yeni hükümetin ilk işi sağlıkcılara yıpranma payı!

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, önümüzdeki dönemde, yeni kurulacak hükümetin ilk icraatlarından birisinin, sağlık çalışanlarına hak ettikleri yıpranma payının verilmesi olacağını söyledi.
Prof. Dr. Necdet Ünüvar: Yeni hükümetin ilk işi sağlıkcılara yıpranma payı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ADANA-Ünüvar, Ebelik ve Hemşirelik Haftası dolayısıyla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Hipokrat Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, insanların mutluluğunu sağlamak adına, insanların en acılı anında acılarını dindirmeyi amaç edinen sağlık çalışanlarının çalışmalarının her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirtti.

Devletin, insanların mutluluk endeksini yükseltmek adına, daha sağlıklı yaşam sürmesi adına devasa sağlık binaları yaptığını, bunun bir örneğinin de Adana'da inşa edilen bin 550 yataklı sağlık kampusü olduğunu ifade eden Ünüvar, "Tabi ki binayı yapmak yetmiyor. İçine donanımı da mutlaka güçlü bir şekilde yapmanız gerekiyor. En ileri teknolojiyle donatmanız ve onları o çalışanların emrine vermeniz gerekiyor. Ama kritik nokta, bence devasa binalar yapmak, içindeki en teknolojik ürünleri koymak değil. Asıl o bina ve donanım arasındaki ilişkiyi çok iyi kurgulayacak insan gücünü sağlamaktır. İnsan gücünü sağlayamadığınız zaman, devasa binaları insanların mutluluğu adına kullanamazsınız. Bu sebeple bizlerin daima insana yatırım yapması gerekiyor" dedi.

Kendisinin 31 yıllık doktor olduğunu vurgulayan Ünüvar, "Pek çok noktada, pek çok pozisyonda çalıştım. Müsteşarlık yaptım. Ama şunu söylemiyorum. Bu konuda en kritik personel doktorlardır demiyorum. En kritik personel aslında en ihtiyaç duyduğumuz alanlardır. Yani hemşiredir, ebedir, ATT'dir, bir teknisyendir. Dolayısıyla bizlerin, çalışanların da mutluluğunu üst düzeye çıkarmamız lazım. Çok şükür vatandaş memnuniyeti çok üst seviyelere çıktı. Yüzde 39'lardan yüzde 75'lere çıkan bir memnuniyet var. Sağlık çalışanlarımızda aynı memnuniyeti yakalamak en temel hedefimiz olmalı" diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının yıpranma payı meselesini Sağlık Komisyonu Başkanı olarak kendisinin de yaklaşık 1 yıldır yakından takip ettiğini kaydeden Ünüvar, şunları söyledi:

"Bu konuyu da bu güzel gün vesilesiyle paylaşmak isterim. Yıpranma payı gerçekten çok önemli. Sağlık çalışanlarının en fazla maddi ve manevi açıdan yıpranan insanlar olduğunu biliyoruz. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığımız gerçekten çalıştı. Belli bir noktaya getirdi, ama maalesef geçtiğimiz dönem Meclis'in o yoğunluğu içerisinde yıpranma payıyla ilgili konu gerçekleşmedi. Ama şunu ifade edebilirim ki önümüzdeki dönemde yeni kurulacak hükümetin ilk icraatlarından birisi, sağlık çalışanlarına hak ettiği yıpranma payının verilmesi olacaktır. Sağlık çalışanları insanların mutluluğunu artırmak için çalışıyorsa, bizim de sağlık çalışanlarının mutluluğunu artırmamız lazım."

Prof. Dr. Nedet Ünüvar, konuşmasının sonunda, bütün ebe ve hemşirelerin Ebelik ve Hemşirelik Haftası'nı kutladığını ifade ederek, "Sizlerin varlığı bizlere huzur ve güven telkin ediyor" dedi.

prof. dr. necdet ünüvar
yıpranma payı
tbmm
Yorum (36)
TÜRKAY ÖZCAN
Efendim 13 yıldır hükümetimizin yenimi aklına geldi,bu kadar doktor arkadaşımız öldürüldür,doktor ve hemşire,teksisyen arkadışlarımız darp ediliyor.Bie 13 yıl daha beklenmez umarım
0
Cevapla
Dr
Ben çok mutluyum. Yıpranma payı sizin olsun. Siz yıpratmayın yeter.
0
Cevapla
Burhan
13 yıldır iktidarda olan hükümet şimdiye kadar nerdeydi de yeni hükümetin ilk işi yıpranma payı olacakmış. Sağlıkçılardan oy alma taktikleri bu ama yenmez.Siz önce şu katladığınız sağlıkta şiddeti çözün.
0
Cevapla
m. murat
12 yıldır aklınız neredeydi?! yeni mi kafanıza dank etti?!
0
Cevapla
İlker Atasayar
Sayın İktidar Milletvekili,Meslektaş Ağabeyim bence bu son dönem Sizi bayağı yıpratmışlar(Haklarımız Konusunda Maliye,Hazine yetkililerini iknada zorlanmış görünüyorsunuz,arpa boyu yol almak için bir şans daha istiyorsunuz anlaşılan),yorulmuşzunuzdur,emekli olma zamanınız bizce gelmiş,emeklilik tatlıdır(Hemde Milletvekili Emekliliği,gerçi maaşınız yeterlimi olacak bilmiyoruz ama)siz emekli olun,o işi yeni insanlara bırakın,oldumu?Saygılar bizden...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir