Medimagazin logo

Polisler Prof. Dr. Canan Karatay’ın teklifini reddetti

Telefon dolandırıcılarının kurbanı olan Karatay diyeti ile tanınan Kardiyolog Prof. Dr. Canan Karatay’ın kendilerini polis olarak tanıtan kişilerden kurtarılan toplam 50 bin dolar ile 10 bin TL'yi teslim alırken, gerçek polislere minnettarlığını göstermek için parayı hibe etmek istediği öğrenildi. Polislerin ise “Bu zaten bizim görevimiz” diyerek paraları Canan Karatay’a teslim ettikleri belirtildi.
Polisler Prof. Dr. Canan Karatay’ın teklifini reddetti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Prof Dr. Canan Karatay geçtiğimiz kasım ayında telefon dolandırıcılarının kurbanı olmuştu. Prof. Canan Karatay’ı arayan ve kendilerini polis olarak tanıtan şüpheliler, önce Balat’ta bir aracın altına 20 bin dolar ve 10 bin lira bıraktırmışlardı. Daha sonra ünlü doktoru bu kez Fenerbahçe’de bir parka yönlendiren şüpheliler çalıştığı hastaneden almasını sağladıkları 30 bin doları daha bir ağacın altına bıraktırdıktan sonra başka bir operasyon için telefon dinlemesi yapan polisler tarafından yakalanmışlardı. Şüpheliler Ahmet O., ile Mehmet K., çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmışlardı.

GERÇEK POLİSLERE VERMEK İSTİYOR

Polisler tarafından bulunan parasını almak için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Canan Karatay’ın gerçek polislere minnettarlığını göstermek için parayı hibe etmek istediğini söylediği öğrenildi. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği yetkililerine “Beni dolandıranları yakaladığınız için çok teşekkür ederim. Bu parayı telefonda onları inanıp sahte polislere vermiştim. Şimdi kendim gerçek polislere vermek istiyorum. Büronuzun ihtiyaçlarında kullanırsınız” teklifinde bulunduğu öğrenildi. Bu teklifi kabul edemeyeceklerini söyleyen Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği yetkililerinin hazırladıkları bir tutanakla 50 bin dolar ile 10 bin TL'sini  Canan Karatay’a teslim ettikleri belirtildi.

polisler
prof.
dr.
canan
karatay’ın
teklifini
reddetti
Yorum (1)
Frankie Bellevan
değerli hocam:kime,neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz? kendinize ve sevdiklerinize biraz zaman ayırın ve dinlenin hocam.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir