Medimagazin logo

Polise 'hayır' diyen acil servis doktoru karakola götürüldü

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli Dr. Asiye Gülsüm Yılmaz'ın, bir polisin usulsüz sağlık raporu talebini reddettiği için gece yarısı görev yerinden alınarak, polis merkezine götürüldüğü açıklandı.
Kaynak: RADİKAL
Polise 'hayır' diyen acil servis doktoru karakola götürüldü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


ERGANİ - Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Ergani temsilciliği, Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli doktor Asiye Gülsüm Yılmaz'ın polis tarafından gece yarısı nöbet yerinden alınarak, polis merkezine götürülüp ifadesinin alındığı iddiasıyla basın açıklaması yaptı. SES Diyarbakır Şubesi ve Diyarbakır Tabip Odası'nın da destek verdiği basın açıklamasını doktor Hamza Aktaş okudu. Ergani Devlet Hastanesi önünde yapılan açıklamaya çok sayıda sağlık çalışanı katıldı. Aktaş, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz gün acil serviste nöbetçi doktor arkadaşımız Asiye Gülsüm Yılmaz, bir polis memurunun usulsüz hastalık raporu talebini reddetmiştir. Bu polis memuru bir süre sonra adli bir vaka için yeniden hastaneye gelmiştir. Doktor hanımın sorduğu sorulara ters ve üslupsuz cevaplar vermiştir. Getirdiği eli kelepçeli şahsın kelepçesini çıkardıktan sonra, muayenesi için doktor hanımın güvenlik talebini duymazlıktan gelmiştir. Üstüne üstlük doktor hanım hakkında muayene yapmadığını iddia ederek, şikayetçi olmuştur. Gece yarısı karakol tarafından hastane aranarak doktor hakkında şikayet olduğu ve doktorun karakola gelerek ifade vermesi gerektiği söylenmiştir. Daha sonra bayan doktor ekip otosuna konulup, karakola götürülerek ifadesi alınmıştır. Ergani ve çevre ilçelere hizmet veren bir doktor, gecenin bir yarısı hastaneden ifadesi alınmak üzere karakola götürülmüştür. Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü'nü bu konuda gerekli duyarlılığı göstermeye davet ediyoruz. Önceki gece acil servis nöbetçi doktoru Kardiyolog Mehmet Han Mercen, bir hasta yakınının hakaretlerine ve tehdidine maruz kalmıştır. Sağlıkta dönüşümün, geri dönüşümsüz hale getirdiği şiddet olayları için tüm uyarılarımıza rağmen bakanlık ve iktidar tarafından hiçbir önlem alınmamaktadır."

polise
'hayır'
diyen
acil
servis
doktoru
karakola
götürüldü
Yorum (12)
drburcu
Nolacak canım her zamanki gibi olayı kınarız olur biter!!!!
0
Cevapla
aciltbb
yazıklar olsun,şu düştüğümüz hale bakın.doktorunu koruyamayan ama ancak ezen bir sağlık bakanlığı var.
0
Cevapla
Ahmet Bozdoğan
Ey sağlık bakanlığı.İşte haber burada.Hadi bakalım.Ne yapacaksınız?Hepimiz göreceğiz.
0
Cevapla
Adnan Öbek
Tüm doktorlar serbest çalışmalı... O zaman saygısız bürokratlar ve siyasiler tıpış tıpış önünüzde el etek öperler. Polisin yaptığı işi herkes yapabilir... Doktorluğu ise kimse beceremez. Herkes size muhtaç...
0
Cevapla
barbaros gurer
Polis memuruna 8 maas ikramiye versinler bu duyarli sikayetinden dolayi..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir