Medimagazin logo

'PKK ambulansları engelliyor'

Şırnak Valisi Ali İhsan Su, terör örgütü PKK'nı saldırılarına ilişkin olarak değerlendirme bulunurken, "PKK, barikatlar, hendekler kurarak, vatandaşın evine ambulans gitmesini önlüyor. Evi yansa itfaiye gitmesini önlüyor" dedi.
'PKK ambulansları engelliyor'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şırnak Valisi Ali İhsan Su, kentte sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleriyle düzenlenen yemekte bir araya geldi. Vali Su, yemeğe katılan misafilerin bulunduğu tüm masaları tek tek dolaşarak birlik, beraberlik mesajları verdi.

"PKK terörüne karşı duruşumuzu devam ettireceğiz."
Vali Su, Ankara'da yaşanan patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek, şunları söyledi:

"Valilik olarak ilimizdeki sivil toplum kuruluşları, kanaat önderlerimizle bir araya gelelim istedik. Tabii ki, birliğimiz beraberliğimiz çok önemli. Birlik, beraberlik dirliği getirir. O bakımdan ilimizin birliği, beraberliği hep beraber olmamız bizim için çok çok önemli. İnşallah ilimizde yaptığımız çalışmalarla, birçok hizmet gerçekleşti, gerçekleşiyor. Devletimiz, hükümetimiz her alanda çok önemli, çok güzel hizmetler yaptı, yapıyor. Ama tabii maalesef terör örgütü de, bu hizmetleri engellemeye çalışıyor. Vatandaşlarımızın günlük yaşamını engellemeye çalışıyor. Normal hayatını sürdürmesini engellemeye çalışıyor. Barikatlar hendekler kurarak, vatandaşın evine ambulans gitmesini önlüyor. Evi yansa itfaiye gitmesini önlüyor. Vatandaşımızın evine kendi aracıyla gitmesini önlüyor terör örgütü. Bunları da biliyoruz. O bakımdan teröre karşı, terör örgütüne karşı hep birlikte, beraberce gerekli her türlü yapılacak işlemi yapacağız, yapıyoruz. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Mücadeleye devam edeceğiz. Ben ümit ediyorum ki, Şırnak ilimiz her yönüyle her zaman daha güçlü daha güzel bir şekilde geleceğe gidecek. Daha kalkınmış daha huzurlu, daha güzel bir hep birlikte yaşayacağımız bir Şırnak olacak inşallah. Ve ümit ediyorum ki, hepinizin desteğiyle, hep birlikte bu teröre de, PKK terörüne karşı duruşumuzu devam ettireceğiz. Ve en güzel günler bizlerin, Şırnak'ımızın ve ülkemizin olacaktır. Bu vesile ile 3 gün önce Ankara'da patlayan bombada hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara geçmiş olsun diliyorum."

pkk
ambulans
terör
Yorum (1)
bulut
engelliyorsa, onu pkk'nın istediği yere oy verenler düşünsün sayın valim. onların istediğine oy vermeselerdi, pkk'yı şehirlerinden uzak tutarlardı. ambulansları da rahat rahat çalışırdı.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir