Medimagazin logo

Patolojik incelemeye gönderilirken dalağı kaybolan hastaya pankreas kanseri teşhisi konuldu

Yalova'da yaşayan Ahmet Kral'ın alınan dalağı patolojiye götürülürken kargoda kaybolmuştu. Aradan geçen 1 yılın ardından Ahmet Kral’a pankreas kanseri teşhisi konuldu. Ahmet Kıral, “Doktorlarım bir yıl önce dalağımın kaybolması nedeniyle çok vakit kaybedildiğini ve kanserin tüm hücreleri sardığını söylediler.” dedi.
Patolojik incelemeye gönderilirken dalağı kaybolan hastaya pankreas kanseri teşhisi konuldu
Kaynak: İHA
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Geçtiğimiz yıl hastalığı nedeni ile Yalova’da özel bir hastanede dalağı alınan ve patolojiye götürülürken dalağı kaybedilen Ahmet Kral adlı vatandaş, o günden sonra ‘Dalak Büyümesi’ teşhisi konulan hastalığına deva aradı. Yalova’da hastane, hastane dolaşan Kral, son olarak soluğu Bursa’da aldı. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaklaşık 1 yıl sonra pankreas kanseri teşhisi konulan Ahmet Kral’a doktorlar kötü haberi vererek dalak nedeni kanserin tüm hücreleri sardığını söylediler.

 

 

Hastalığına bir yıldır teşhis konulamadığına vurgu yapan Ahmet Kral, bir yıl önce alınan numunelerin acısını yaşadığını belirtti. O dönem teşhis konulmasının önemine dikkat çeken Ahmet Kral, “2021 yılında İstanbul’a patolojiye gönderilen dalağım kaybedildi. Dalak büyümesi teşhisi konuldu ancak Bursa’da yapılan tetkiklerde hastalığımın pankreas kanseri olduğu açıklandı. Doktorlarım bir yıl önce dalağımın kaybolması nedeni ile çok vakit kaybedildiğini ve kanserin tüm hücreleri sardığını söylediler. Bunun hesabını kim verecek. Göz, göre göre beni ölüme yolladılar. O günden sonra hukuki süreci başlattım ancak hastalığıma derman bulamadım. Şuan Bursa’da tedavi görüyorum” dedi.


Yalova'da ilginç olay: Operasyonla alınan dalağın kargoda zarar gördüğü iddia edildi


Yalova'da ‘dalak büyümesi’ teşhisi konularak ameliyat edilen Ahmet Kral'ın (55) dalağı, hastalık sebebinin belirlenmesi için İstanbul'daki bir hastaneye gönderildiği sırada kayboldu. Dalağın Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen kargo yerine başka bir kargo şirketiyle 'standart kargo' ibaresiyle gönderildiğini öğrenen ve hastane yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunan Kral, 'Dalağım nerede?' diyerek duruma tepki gösterdi.


Yalova İl Sağlık Müdürlüğü 'kayıp dalak' için soruşturma başlatıldı


Kral’ın avukatı Musap Nayman ise "Yönetmelikte patolojik incelemeye gönderilecek organlarla ilgili 3 aşamalı paketlenme şartı bulunmaktadır. 2238 sayılı kanuna göre de organ nakli veya taşıması Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Onaylı kargo şirketleri tarafından yapılır’ ibaresi vardır. Gönderilen kargo şirketi, bakanlık tarafından izin alınmış bir şirket değildir” dedi.

yalova
dalak
kargo
pankreas kanseri
patoloji
Yorum (1)
virchow
özel hastanelerin patoloji hizmetlerini "ucuz fiyatla dışarıdan ve il dışından uzak yerden hizmet alımı" yapmasının sonucu. A sınıfı özel hastane kendi patolojisini kuracak. hastanede çay ocağı kantin önemli,patoloji önemsiz. yolla dışarı en ucuz fiyat verene...
17
Cevapla
Yorum Yaz
0/300