Medimagazin logo

Özelde çalışan uzman: Hala eylül ücretimi alamadım

Ne yazık ki son yıl içinde Sağlık Bakanlığı ve SGK züccaciye dükkanına girmiş fil misali ortalığı allak bullak etti.Yap boz mantığı ile uygulamaya konulan ve her hafta nerdeyse her gün değişen prosedürler bizi önümüzü göremez bir hale getirdi. Bunun yanında önce SGK'nın fark sınırlaması; sonra birde buna eklenen ekonomik kriz hızla dibe vurmamıza neden oldu
Özelde çalışan uzman: Hala eylül ücretimi alamadım
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
OKUYUCU KÖŞESİ:

Ne yazık ki son yıl içinde Sağlık Bakanlığı ve SGK züccaciye dükkanına girmiş fil misali ortalığı allak bullak etti.Yap boz mantığı ile uygulamaya konulan ve her hafta nerdeyse her gün değişen prosedürler bizi önümüzü göremez bir hale getirdi. Bunun yanında önce SGK'nın fark sınırlaması; sonra birde buna eklenen ekonomik kriz hızla dibe vurmamıza neden oldu.

Şu anda …….. Hastanesi -……… gruba bağlı bir hastanede çalışıyorum. Daha eylül ayına ait ödemelerimi alabilmiş değilim. Ekonomi kötü dedik, sabredelim dedik ama sonunda sıfırı tükettik. Buna bir de hastanenin kötü kriz yönetimi ve özür dileyip “sabredin zor bir dönemden geçiyoruz hep beraber bunu atlatacağız” demek yerine “isteyen gider” tarzı bir yaklaşıma girmesi işi iyice tatsızlaştırdı.

Şimdi Sağlık Bakanlığındaki tuzu kuru beylere soruyorum ne yapalım:
-İstifa edip başka bir sağlık kuruluşuna geçsem, heryerde durum aynı olduğu söyleniyor.
-Pasta küçüldü zaten eskisi gibi çok iş alternatifi yok hatta tam tersi işten çıkarmalar başladı başlayacak
-Bunun üzerine birde Sağlık Bakanlığı zaten yer değiştirmeye hala izin vermiyor
-Muayenehane açayım desem yarın katkı payını yükseltip özel hastanelerin önünü açmayacakları ne malum(bunun sesleri duyulmaya başladı) bütün yatırımım boşa gidecek.
-Bu yaştan sonra kurraya girip devlet atamasına gidecek ne halim ne isteğim var nede devletin o konuşulan doktor maaşlarını vereceğine inancım var

Son olarak Tabipler Birliğinede bir sözüm var. Bu kadar sıkıntılı bir durumda geçerken kendimizi sırat köprüsünden geçiyor gibi hissederken, siz nerdesiniz, ne işle uğraşıyorsunuz? Sizin önceliğiniz doktor haklarını savunmak mı yoksa marjinal örgüt yandaşlığımıdır?

Dertli bir uzman doktor
Dr.D.K.


Okuyucu köşesine mesaj göndermek için:
okuyucu@medimagazin.com.tr
özelde
çalışan
uzman:
hala
eylül
ücretimi
alamadım
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir