Medimagazin logo

Öz’den zayıflama hapı itirazı

Dr. Mehmet Öz, kendi adıyla pazarlanan ve Balıkesir’de Nilüfer Gülmez’in ölümüne neden olan ‘African Mango’ adlı hapla hiçbir ilgisinin olmadığını açıkladı
Kaynak: VATAN
Öz’den zayıflama hapı itirazı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Vatan Gazetesi'nin haberine göre Balıkesir’de zayıflama hapı içtikten sonra rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan, yoğun bakımda geçirdiği 35 günün sonunda hayatını kaybeden Nilüfer Gülmez’in kullandığı “African Mango” hapının ünlü doktor Mehmet Öz’ün programında mucize ilaç olarak tanıtıldığı iddiası Öz tarafından yalanlandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Mehmet Öz, “Dr.Öz” markası adı altında piyasaya sunan pazarlama şirketlerine dava açtığını belirterek, “İnternette, Dr. Öz adı ile pazarlanan zayıflama kemeri, zayıflamayı sağlayan çeşitli besin takviyeleri ya da tansiyon aleti gibi herhangi bir ürünü desteklemiyorum.

 

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLADI

 Ben “The Dr. Oz Show”umda da sadece meyve ve gıdaları öneriyorum ancak ilaç satışı ve pazarlaması yapmıyorum. Bu tarz takviyeler hap şekline gelirken nasıl hazılanıyor ve içeriğinde neler bulunuyor bilemiyorum. Bu pazarlama şirketlerinin hiçbiri ile ilgim ve ilişiğim yok. İnsanları yanlış yönlendiren bu kurumlara tüm dünyada bir sürü dava açtık. Ben insanlara meyve ve gıda yiyin diyorum. Bunların ilaç haline getirilerek satış yapılması ve ismimim kullanılması çok yanlış” dedi. Dr. Öz, şöyle devam etti: “Lütfen kimse Dr. Öz öneriyor diye ilaç ya da farklı bir ürün almasın çünkü önermiyorum. Türkiye’de de bu konunun hukuki yönü üzerinde çalışan avukatlarım var. Markayı kendi adına tescil etmeye çalışan kişilerle mücadele ediliyor, hukuki süreçler başladı. Ayrıca Türk Patent Enstitüsü de Dr. Öz isminin tanınmış bir ibare olduğunu ve 3. kişiler tarafından haksız itibara sebep olacak ve haksız yarar sağlaması konusundaki kararı da aldı. Verdiğim röportajlarda da bu konudan bahsediyorum. Üstüne basarak tekrar etmek istiyorum Dr. Öz öneriyor ya da adı geçen, logosu bulunan bir ürünü sırf bu yüzden almayın çünkü benimle bir ilgisi yok.”

öz’den
zayıflama
hapı
itirazı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir