Medimagazin logo
Otopside şaşırtan gerçek!
İzmir'in Menemen ilçesinde soğuk algınlığı tedavisi gören 1.5 yaşındaki Büşra Oral, önceki gün özel bir tıp merkezinde antibiyotik iğnesi olduktan sonra fenalaşarak yaşamını yitirdi
Otopside şaşırtan gerçek!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
İzmir'in Menemen ilçesinde soğuk algınlığı tedavisi gören 1.5 yaşındaki Büşra Oral, önceki gün özel bir tıp merkezinde antibiyotik iğnesi olduktan sonra fenalaşarak yaşamını yitirdi.


Tıp merkezinde ilk müdahaleyi yapan doktor, Büşra'nın daha çabuk iyileşmesi için verilen iğneye karşı allerjik reaksiyon gösterdiği için hayatını kaybettiğini düşündüklerini söyledi.

Bu arada İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsisinde Büşra'nın kalbinin delik olduğu ve bu durumdan ailesinin de bilgisinin olmadığı ortaya çıktı.

Kucağında can veren kızının acısıyla şoke olan anne Gülşen Oral, yaşananlara doktorların neden olduğunu öne sürdü. Yakınlarının desteğiyle güçlükle konuşan Oral, "Kızım perşembe fenalaştıktan sonra Menemen Devlet Hastanesi'ne götürdük. Burada bize şurup ve daha çabuk iyileşmesi için de iğne verildi. İğneleri iki gün vurdurduktan sonra tekrar tıp merekzine gittik. Burada iğne olup çıktıktan sonra kızım aniden kusup, kasıldı. Ardından da kucağımda cansız kaldı. Tıp merkezinde müdahale edildikten sonra hastaneye kaldırdık, ancak biricik kızımı kurtaramadım" diye konuştu.

Milliyet
otopside
şaşırtan
gerçek!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300