Medimagazin logo

Organ mafyası özel hastanede

Özel bir hastane ve çalışanlarının da adının karıştığı organ çetesine yönelik yapılan operasyonda incelemeye alınan 256 dosyadan ilginç detaylar çıktı. İncelenen 74 dosyadan 8 organ naklinde sahecilik yapıldığı belirlenirken hastanenin yasadışı olduğu iddia edilen 4 ameliyat için devletten operasyon başı 33 bin 480 TL aldığı belgelendi.
Kaynak: YENİŞAFAK
Organ mafyası özel hastanede
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul'da özel bir hastanenin de adının karıştığı, sahte belgelerle para karşılığı organ satan çete operasyonunun ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. 203 özel hastanenin takibe alınıp 256 dosyanın 74'ün incelendiği 7 aylık sure içerisinde sahte belgelerle 8 ayrı organ nakli ameliyatının yapıldığı ve yasa dışı olduğu iddia edilen 4 ameliyat için hastanenin devletten ameliyat başı 33 bin 480 TL aldığı belirlendi. Maddi açıdan kötü ve çaresiz insanları bularak, para karşılığı böbreğini vermesi konusunda ikna eden çete üyeleri, böbrek ihtiyacı olan hastalara da hastaneye ilaç götüren ilaç mümessili ve etik kurulunu geçemeyenlerin listesi üzerinden ulaştıkları öğrenildi.


SAHTE BELGEYLE BÖBREK NAKLİ

Salih K'nın bökrek ihtiyacı olduğunu öğrenen örgüt lideri Emin Ş., Salih'in abisi Halil K.'ya böbrek için verici bulabileceğini söylüyor. Ali D. adlı şahıs tarafından Salih K.'nın akrabası Ömer Y.'nin kimlik bilgileri kullanılarak verici Feridun A.'na sahte belgeler hazırlanıyor. Yapılan işlemle verici Feridun A., sahte belgelerle akrabaymış gibi gösterilerek, 60 bin TL karşılığında ameliyat gerçekleşiyor. Yapılan incelemelerde verici Feridun A.'ya 30 bin TL ve nakl gerçekleştiren ögüt lideri Emin, ş'ye ise 30 bin TL'nin verildiği bu paranın ise örgüt üyeleri arasında paylaşıldığı belirlendi.

Sahte belgelerle yapıldığı idda edilen ikinci ameliyat için ise 40 bin TL'ye anlaşıldığı iddia ediliyor. Antaya'da özel bir hastanede ameliyat olmuş birinden Osman K.'nn telefonunu alan organ ihtiyacı olan Recep A., örgütü üyesi olduğu iddia edilen Osman K. İle irtibata geçiyor. İkili arasında geçen konuşmanın ardında 40 bin TL'ye anlaşılıyor. İlk etapta Hatice Y. İsimli kişi etik kurulu geçilemeyenice İsanbul'a gelinerek burada diğer verici Ramazan Ö., bulunuyor. Kutbettin B. İsimli kişinin kimlik bilgileri kullanılarak Ramazan Ö., adlı kişi adına sahte kimlik düzenleniyor. Yapılan işlemler için 8 bin TL Osman K.'ya 23 bin 500 TL ise Ramazan Ö.'ye veriliyor.


KENDİ BÖBREĞİNİ DE SATMIŞ

Bu arada sahte belgelerle organ naklinin gerçekleşmesini sağlayan şebeke yöneticisi Osman K.'nın 2008'de aynı suçtan gözaltına alındığı ortaya çıktı. Yıldırım'ın sahte belgelerle kendi böbreğini de sattığı ve şebeke liderliğinden gözaltına alındığı öğrenildi.

organ
mafyası
özel
hastanede
Yorum (2)
kevser sert
Makyaj yapılatak aprtman dairelerinde rehin tutulan çocuklar,şişirilmiş faturalar,sahte ameliyatlar,katarakt ameliyatı için özel servisle evden alıp ameliyatla kör olan vatandaşlar ve en sonunda da organ mafyası haline dönüşen özel hastaneler.Siz müteahhitlere hastane kurdurursanız daha böyle çok skandallar görürsünüz.Çünkü paranın dini imanı yok.Sayın bakan ise hala sırtta hasta taşınan(eğer günümüzde artık kaldıysa)muayehanelerle uğraşmaya devam etsin.Bu özel hastanelere bir gün dur diyecek bir yiğit çıkar elbet.
1
Cevapla
ethem onaran
Neden her gün özel hastanelerin yaptıkları yolsuzluk ve kanunsuzluklarla ilgili haberler çıkıyor.Neden sağlık bakanlığı ciddi bir denetim yapmıyor.Onlardan çekiniyor mu acaba?Bakanlık böyle umursamadıkça özel hastanelerde daha ne skandallar olur,kısmet olursa hep beraber göreceğiz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir