Medimagazin logo

'Omega 3 sanıldığı gibi kalbi korumuyor'

Omega 3 içeren balık yağı takviyelerinin, kalbi sanıldığı gibi korumadığı bildirildi
Kaynak: AA
'Omega 3 sanıldığı gibi kalbi korumuyor'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Omega 3 içeren balık yağı takviyelerinin, kalbi sanıldığı gibi korumadığı bildirildi.

BBC'nin haberine göre, sağlık alanında uzman kişilerin yanı sıra hastaların dahil olduğu bağımsız küresel ağ Cochrane'nin yaptığı araştırma, omega-3 takviyesi alan her bin kişiden sadece birinin bundan gerçek anlamda fayda sağladığını gösterdi.

Araştırmada, 100 binden fazla kişi üzerinde yapılan deneylerin sonuçları incelendi ve omega-3 takviyesinin kalp hastalığından koruduğuna ilişkin neredeyse yok denecek kadar az kanıt elde edildi.

Uzmanlar öte yandan yağlı balığın, sağlık için faydalı olduğuna işaret ederek, biri yağlı olmak üzere haftada iki kez balık tüketme önerisinde bulundu.

East Anglia Üniversitesinden Dr Lee Hooper, araştırmada uzun sürelerde incelenen binlerce kişinin bilgilerinin değerlendirmeye alındığına dikkati çekerek omega-3 takviyesinin kalbi koruyucu etkisine rastlamadıklarını söyledi.

east anglia universitesi
dr lee hooper
Yorum (2)
Hasan Akdemir
Hastalara sürekli yağlı balık yemeyi öneriyoruz ama Anadolu kültüründe bir türlü balık tüketimi yerleşmiş değil, hele yazın öcü gibi görüyorlar. Şu anda herkes ilaç peşinde, yemek-diyet önerileri çok az kişide işe yarıyor.
24
Cevapla
aydin sinal
sahi. kim demis kalbi koruyor diye? firmalardan bahsis alip yazan .konusan meshur meshur olduklari kadarda tip etiginden yoksun kisilerdi.
7
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir