Medimagazin logo

Muş'ta, 11 ayda 20 bin 583 ameliyat yapıldı

Muş Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Özgür Ömer Yıldız, Muş'da hizmet veren devlet hastanelerinde 11 ayda 20 bin 583 kişinin ameliyat edildiğini söyledi.
Muş'ta, 11 ayda 20 bin 583 ameliyat yapıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2013 yılının 11 aylık döneminde vatandaşlara sundukları sağlık hizmetlerini anlattı.

Muş Devlet Hastanesi acil servisinde ayda 2 bin 600, polikliniklerde ise ayda ortalama 3 bin 500 hastaya sağlık hizmeti verdiklerini belirten Yıldız, hastanede 86 uzman, 10 pratisyen hekimle Muş halkına en iyi sağlık hizmetini vermek için çalıştıklarını bildirdi.

Yıldız, şöyle konuştu:

"Kardiyoloji uzmanımız ve yeterli sağlık personeli ile ağustos ayında aktif olarak açılan yeni anjiyografi ve yoğun bakım ünitesinde bugüne kadar 300'ün üzerinde hastaya anjiyo işlemi, başarılı ve sorunsuz şekilde uygulandı. Bunun dışında kalp pili ve stent takma işlemleri de uygulandı. Kanser hastalarının planlanan kemoterapi tedavilerini ilimizde alabilmeleri için 2 kemoterapi kabini ve 4 yataklı merkezi, 2014 haziran ayı itibari ile açmayı planlıyoruz. Ameliyathanelerimizde tam donanımlı uyandırma odaları, kesintisiz güç kaynağı, merkezi sterilizasyon ünitesi ve özel havalandırma sistemleri de bulunmakta. Hastanemizde günde ortalama 15 doğum gerçekleşmekte."

Hastanede 16 diyaliz cihazı ile ortalama 70 hastaya diyaliz hizmeti verildiğini vurgulayan Yıldız, nefroloji uzmanı, sertifikalı pratisyen hekim ve sağlık personelleriyle aylık ortalama 800 diyaliz seansının uygulandığını kaydetti.

muş'ta
11
ayda
20
bin
583
ameliyat
yapıldı
Yorum (8)
bekir özeren
Allah. Allah. Allah.. aman, yolumuz muşa düşerse bir yerimizi kaptırabiliriz maazallah. adamların şakası yok alimallah.
0
Cevapla
drburcu
ameliyat sayısı hastanenın kalitesini mi gösteriyor? çok komik gerçekten:)))))
0
Cevapla
fly
komedi..hangi grup ameliyatmış bunlar :) sivilce sıkma ameliyatları sanırsam..
0
Cevapla
dr
günde 1871 ameliyat ??? sanırım rakamlar yanlış verilmiş. wikipedia : Muş nufusü 2012' de 413.260 Sanırım bu haberi teyit ettirmek lazım...
0
Cevapla
ibrahim çolak
SuÇ DuYuRuSuDuR SuÇ
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir