Medimagazin logo

Müezzinoğlu: Düzenlemeyi Gezi Parkı olayları öncesi hazırladık

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ruhsatsız sağlık hizmeti sunumuna hapis cezası öngören düzenlemenin Gezi Parkı olayları öncesinde hazırlandığını söyledi.
Müezzinoğlu: Düzenlemeyi Gezi Parkı olayları öncesi hazırladık
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oluyor.

Müezzinoğlu, AA Editör Masası'nda, Türkiye'nin sağlık gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Torba yasayla, ruhsatsız sağlık hizmeti sunumuna hapis cezası öngörülmesiyle ilgili, "Bu düzenlemeyi Gezi Parkı odaklı olaylar öncesinde hazırladık ama yapmamış olsaydık da Gezi olaylarında de gördük ki böyle bir şeye ihtiyacımız var bunu da yapardık. Bunda gizleyecek bir durum yok çünkü neticede vatandaşa hizmet ediyorsunuz" dedi.

Halkı kandırmaya yönelik ilaç tanıtımı ya da satışı yapanlarla ilgili, Torba yasada cezai müeyyideler uygulanmasının öngörüldüğünü belirten Müezzinoğlu, vatandaşların ilacın karekodu üzerinden sorgulama yapabilecekleri bir sistemi devreye sokacaklarını bildirdi.

Müezzinoğlu, bitkisel ürünlerin internetten satışı ile ilgili olarak, bu ürünlerin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan gıda takviyesi şeklinde ruhsat aldığını belirterek, "Endikasyonun ötesindeki herhangi bir reklam ya da tanıtım yaptıklarında bir yıllık cirolarının 5 misline kadar bir cezai müeyide uygulanacak" dedi.

 

müezzinoğlu:
düzenlemeyi
gezi
parkı
olayları
öncesi
hazırladık
Yorum (5)
a.s
Sayın bakan kesinlikle doğru söylüyor. Muayene ruhsat vermeme düşüncesi esastır ve bu düzenleme gezi olayları öncesine dayanır. Asıl amaç yakında iyice lağım olacak kamu hastane sisteminden ayrılmak isteyecek hekimlere muayenehane ruhsatı vermemektir.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
allah sizi bildiği gibi yapsın. bu devran hep böyle sürüp gidecek değil ya. guantanamo mahkumlarından farkımız kalmadı.
0
Cevapla
brk
önce hazırladınız ama bugüne kadar defalarca üzerinde değişiklik yapmadınız mı. onlar ne oluyor peki.
0
Cevapla
alptekin şen
Kargalar gülmeye başlamış ne hikmetse...
0
Cevapla
Frankie Bellevan
mısır'daki darbeci general sisi de sizi örnek alırsa,bir daha ki sefere tahrir meydanındaki yaralı göstericilere kendi kurdukları çadırlarda yardım eden,edecek doktorların,sağlık görevlilerinin vay haline! allah sizleri ıslah etsin. allah sizlere vicdan versin.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir