Medimagazin logo

Müezzinoğlu: Bu sabah DSÖ Başkanına bir mektup gönderdim

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.
Müezzinoğlu: Bu sabah DSÖ Başkanına bir mektup gönderdim
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Terör olaylarında esas bedeli Kürt kökenli vatandaşların ödediğini söyleyen Müezzinoğlu, "Bu sabah itibariyle Dünya Sağlık Örgütü Başkanına, Avrupa Bölge Başkanına, bizim sağlık hizmeti sunucularımızın dinamikleri ve terör dolayısıyla yaşadıkları zorlukları, terör dolayısıyla mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini yazan bir mektup yazdım ve imzaladım" dedi.

Müezzinoğlu, "29 ambulans ekibimiz zaman zaman alıkonuldu. Hemşiremiz, ambulans şöförümüz, doktorumuz katledildi. Ambulanslarımız roket atarla, molotof kokteyliyle ve kurşunlanmayla hasar gördü ama biz hasarları çok konuşmak istemiyoruz. Önemli olan insan ve insana hak ettiği hizmeti verebilmek. Biz oradaki insanımıza hak ettiği hizmeti vermekte silahın olduğu, ateşin olduğu, yolların mayın döşendiği veya ulaşımın engellendiği ortamda vatandaşımızın mağduriyetini yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

"Diyaliz hastaları zaman zaman provokatif olarak medyaya veriliyor" diyen Müezzinoğlu, "Cizre'de geçtiğimiz ay 1 hafta süresince sokağa çıkma yasağı uygulandı ama biz 66 tane diyaliz hastamızı evlerinden alarak o zor koşullarda bir kısmı Silopi'de, bir kısmı Şırnak merkezde, yatırarak tedavilerini hiç aksatmamak için elimizden geleni yaptık" ifadelerini kullandı.

"ALO 191 kesintisiz hizmet veriyor"

30 uzman ile bin 100 çalışanla 24 saat kesintisiz ALO 191'den hizmet verildiğini belirten Müezzinoğlu, "Şu an 22 bin 981 çağrı aldık, muhtemelen bugün bu rakam 23 bin kişiye ulaşmıştır. Her an işte 'çocuğumda şunu gözlemliyorum' 'ne yapabilirim' şeklinde bilgi vermek isteyenlerin kesinlikle tereddütü olmamalı. Çünkü herhangi bir bilginin bizden bir başka yere sızması veya onun bu bilgi dolayısıyla her hangi bir sıkıntı çekmesi söz konusu olmayan bir sistemi kurguladık" diye konuştu.

müezzinoğlu:
bu
sabah
dsö
başkanına
bir
mektup
gönderdim
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir