Medimagazin logo

Mide küçültme ameliyatından sonra öldüğü iddiası

Elbistan ilçesinde obezite hastalığı yüzünden 150 kiloya ulaşan 43 yaşındaki Halide Özgen, mide ameliyatı olduktan sonra rahatsızlanarak yaşamını yitirdiği iddia edildi.
Mide küçültme ameliyatından sonra öldüğü iddiası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KAHRAMANMARAŞ-İlçeye bağlı Kızılcaoba Mahallesi'nde yaşayan 43 yaşındaki 3 çocuk annesi Halide Özgen, 150 kiloya ulaşınca zayıflama yöntemleri konusunda araştırma yapmaya başladı.

Bir süre önce mide küçültme ameliyatı yapmaya karar veren Özgen, eşi Ali Özgen'in istememesine rağmen, Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Burada yapılan operasyonla, mide küçültme ameliyatı gerçekleştirilen Özgen, taburcu edildi.

20 gündür evinde yaşamını sürdüren Özgen, tekrar rahatsızlanınca 112 Acil Servis ekiplerince Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesine götürüldü. Burada yapılan müdahaleye rağmen Özden, hayatını kaybetti.

Elbistan Ulu Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Özden, Gariplik Mezarlığı'na defnedildi.

Ölen kadının eşi Ali Özgen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşinin mide küçültme ameliyatından 20 gün sonra hayatını kaybettiğini söyledi.

Karşı çıkmasına rağmen eşinin aşırı kilolarıyla nedeniyle yaşamında zorluk çekmesi üzerine midesini küçültmeye karar verdiğini dile getiren Özden, şunları kaydetti:

"Eşim kilolarından kurtulmak istiyordu. Zayıflamak için mide ameliyatı olanların yaşamını yitirdiği haberlerini de okuyup duyuyordu. 150 kiloya ulaşınca hareket kabiliyetini kaybetti. Yatağa düşmek de istemiyordu. Yaşlılıkta daha zor olacağı düşüncesiyle, ameliyat olmaya karar verdi. Ben olmasını istemedim. Ameliyattan 20 gün sonra rahatsızlandı. Komaya girerek kurtarılamadı."

mide
küçültme
ameliyatından
sonra
öldüğü
iddiası
Yorum (2)
halim harap
150 kilo olması bir etken değil. Buna bağlı olabilecek kalp yetmezliği, hiperlipidemi, ASKH da etken olamaz. Uzun süre yatmaktan trombüs atmış olabilir mi desek, mümkün değil. Eee kim suçlu öleyse; Tabiki 20 gün önce ameliyatı yapanlar ve sorunsuz şekilde evine gönderenler. Nerdeyse 60 yaşında ölen adamın da ölümünü de, bebekliğinde yapılan sünnetine bağlayacaklar.
0
Cevapla
Çağatay Demirci
Bariatrik cerrahi komplikasyonu olduğuna dair bir delil var mı? Diyelim ki var bu ülkede her gün yüzlerce bu ameliyat yapılıyor, A grubu risk ameliyatı, komplikasyon çıkmamasını beklemek hayalcilik olur. Sadece obeziteden kaynaklanan ölümler ile kıyaslanırsa yok denecek kadar az.Acaba safra kesesi cerrahisinden günde kaç kişi kaybediliyor? Zaten maddi gerekçelerle engellenmeye çalışılan-şu an durdurulmuş olan- bariatrik cerrahi işlemlerine engelleyenleri destekler tarzda yaklaşımları kınıyorum. Engellemeye desteğinizin sebebi bilimsel olsun; medyatik şovlar veya maliyet olmasın...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir