Medimagazin logo

Memurlara yeni maaşları cuma günü ödenecek

Memurlar zamlı maaşlarını cuma günü alacak. 2.7 milyon kişiye 325 ile 1530 lira arasındaki zam farkları ödenecek.
Memurlara yeni maaşları cuma günü ödenecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Zamla birlikte aile yardımı ödeneği de dahil edilmiş en düşük memur maaşı 1694 lira oldu.

Ortalama maaş, 1967 liraya yükselirken, ek ödemenin de dahil olduğu en düşük memur emeklisi maaşı 1042 lira oldu.

Maaşlar, 1 Temmuz'dan itibaren bu rakamların üstüne yüzde 4 daha zamlanacak. Yılın ilk yarısında enflasyon yüzde 4'ü aşarsa 1 Temmuz'dan itibaren enflasyon farkı zammı da maaşlara yansıyacak.

15 Haziran'da memurlara 1 Ocak-14 Haziran arasındaki 5.5 ay için zam farkı ödemesi de yapılacak. En düşük zam alan memurlar, zam farkı olarak, yüzde 2.25 oranındaki gecikme faiziyle birlikte 325 lira alacak. En yüksek zam farkı tutarı ise 1530 lirayı buluyor.

Memurlara ödenecek toplam zam farkı, 1 milyar liranın üzerinde. Haziran ayı ödemeleriyle birlikte memurlara yılın ilk yarısında 51.7 milyar liralık maaş ödemesi yapılmış olacak.

1.9 milyon memur emeklisi ise zam farklarını 26 Haziran'da alacak.

memurlara
yeni
maaşları
cuma
günü
ödenecek
Yorum (2)
Alper
Haber yanlış, düzeltilmesi gerekiyor. Cuma günü sadece Haziran maaş zammı verilecek, farklar ise 20'sinden sonra verilecek. Maliye kendi sitesinde aynen böyle söylüyor.
0
Cevapla
SÜLEYMAN
Ayın 15'de zam farkı ödenmiyor, sadece Zamlı Maaş alacağız. Zam farkı ve gecikme faizi ileride "belirli olmayan" bir tarihte ödenecek. Haziran ayı bordrosunda sadece zamlı haziran ayı maaşı gözüküyor, bu haber yanıltıcı. Cuma günü görürsünüz zaten..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir