Medimagazin logo

Memura çifte ikramiye

Toplu görüşme masasında zammın dışında, memurların bütçesini rahatlatacak birçok talep de ele alındı...
Kaynak: BUGÜN
Memura çifte ikramiye
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bunlar arasında, bayram ikramiyesi ve evlilik ödeneğinin yanı sıra eğitimcilerle sağlıkçıları yakından ilgilendiren teklifler de yer alıyor. Memur-Sen, kamu görevlilerine, Ramazan ve Kurban Bayramları'nda, bayram öncesi ödenen maaşlarıyla birlikte en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) 2 katı tutarında bayram ikramiyesi ödenmesi istedi. Bu talep kabul gördüğünde, memurun eline yılda 2 kez toplu para geçmiş olacak.

ZAM PAZARTESİ'YE

Öte yandan hükümet, 14 Mayıs Pazartesi günü zam teklifini sendikalara bildirecek. 8-9 Mayıs'ta görüşülen sendika hizmet kollarının talepleri ile konfedarasyonların genel taleplerinin incelenmesi için Maliye Bakanlığı koordinatörlüğünde kurulan komisyon çalışmalarına dün başladı. Hükümet, bütçe imkanları çerçevesinde sendikaların taleplerinin hangilerinin uygulanabileceği konusunda bu komisyondan gelen rapor doğrultusunda karar verecek. Pazartesi günü de sendikalara tekliflerini sunacak. Taleplerden bazıları yandaki tabloda bulunuyor.

EVLİLİK ÖDENEĞİ ŞART

Memur-Sen, dünyaevine giren memurun yanı sıra, çocuğu evlenen memur için evlilik ödeneği verilmesini istedi. Talep uygun görülürse, memura ilk evliliklerinde ve ilk defa evlenen çocukları için ödenek verilecek. Kamu görevlileri ilk evliliklerinde en yüksek devlet memuru aylığının 5 katı, ilk evlenen çocuklarında ise en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı ödenek alabilecek

memura
çifte
ikramiye
Yorum (2)
Ahmet
Henüz ortada fol yok yumurta yok. Bu sadece sendika teklifi. Hükümet tarafı yıllık zam oranında bile kılı kırk yarıyorken, yüzde yarım artışın bile hesabını yaparken, bu teklifi kabul edeceklerini zannetmiyorum. Kabul ederlerse her iki tarafı da can-ı gönülden kutlarım.
0
Cevapla
uz dr k.a
memursen önce hükümetle oturup 2 kez ikramiye mevzusunu görüşmüştür. hükümet siz isteyin bizde verelim demiştir. yani ben bu olaya inanıyorum. bence danışıklı dövüş dahi olsa memursene teşekkürlerimizi sunuyorum güzel bişey olur bu iki kez ikramiye olayı. ama elel geçen toplu paradan ziyada 200-300 tl gibi bişey olur. çokta sevinmeyin. oda vergi dilimine girildiğinde nötürleşir....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir