Medimagazin logo

Medical Park'a Kadıköy'de 'Kırmızı' yasağı

F.Bahçe Kulübü, Şükrü Saracoğlu Stadı'na 'kırmızı' zeminli reklam tabelası asmak isteyen Medical Park'a izin vermedi. Sarı-Lacivertliler, yeni sağlık sponsorlarına, 'Tabelayı bu şekilde asamayız, değiştirin' dedi. Şirket görevlileri bunun üzerine logodaki renklerin yerini değiştirdi.
Kaynak: MİLLİYET
Medical Park'a Kadıköy'de 'Kırmızı' yasağı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türk sporundaki F.Bahçe-G.Saray çekişmesinin şöhreti ve heyecanı artık Türkiye sınırlarını aştı; dünyada en çok bilinen spor rekabetleri arasına girdi. Aslında hepimizin bildiği üzere iki kulübün pekçok ortak noktası bulunuyor... Örneğin ikisi de 'SARI' rengi kullanıyor. Ama sarının yanına koydukları renkler yok mu; 'KIRMIZI' ve 'LACİVERT'; işte 105 yıllık rekabetin sembolünü bunlar oluşturuyor:
SARI-Lacivertliler ve Sarı-Kırmızılılar...

3 YILLIK ANLAŞMA YAPMIŞLARDI

HATIRLANACAĞI üzere F.Bahçe Kulübü geçtiğimiz hafta içinde Medical Park Hastaneler Grubu ile sağlık sponsorluğu anlaşması yaptı. 3 yıl geçerli sözleşmeye göre futbol takımı dahil tüm Sarı-Lacivertli sporcuların sağlığı Medical Park'a emanet... Spor Toto Süper Lig'deki 18 takımın yarısına sağlık sponsorluğu yapan firma, F.Bahçe ile mukavele yaparken, Şükrü Saracoğlu Stadı'nın içine kendi reklam panosunu koydurmayı şart koştu. Sarı-Lacivertliler de kabul etti.

BURAYA kadar her şey tamam. Bir sıkıntı yok. Haberimize konu olan olay bundan sonra yaşandı..

STATTA BEKLENMEDİK GELİŞME!

BİLENLER bilir; Medical Park Hastaneler Grubu'nun logosu kırmızı zeminlidir ve üzerinde ince harflerle 'Medical Park' yazar. Şirket yetkilileri bu şekilde bir reklam panosunu hazırlayıp stada getirdi. Fakat Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yöneticilerinden beklemedikleri bir tepki gördüler:

TARAFTARIMIZ KIRMIZIYI İSTEMEZ

- BİZ bu tabelayı stada sokamayız.
- NEDEN? Problem nedir?
- YÖNETİM kurulu kararı. Kırmızı zeminli reklam panolarını stada astırmıyoruz.
- NASIL olur, bu bizim şirketimizin logosu.
- OLABİLİR ama yapabileceğimiz bir şey yok. Değiştirmeniz şart. Biz asmanıza izin versek bile taraftar itiraz eder. Böyle metrelerce uzanan kırmızı zeminli bir tabelayı statta görmek istemezler.

PRATİK BİR ÇÖZÜM YOLU BULUNDU

TABELAYI getirenler çaresiz stattan ayrılıp, durumu şirkete bildirdi. Konuyu aralarında değerlendiren Medical Park görevlileri pratik bir çözüm yolu bulup, logodaki renkleri yer değiştirdi.

YANİ, zemin kırmızı yerine beyaza boyanırken, oharfler de beyazdan kırmızıya çevrildi. Bu arada Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yöneticilerine bilgi verildi. Beklenen onay gelince yeni reklam tabelası hazırlatıldı ve hemen stada asıldı.
BÖYLELİKLE hem Medical Park Hastaneler Grubu'nun logosundaki renkler değişmemiş oldu hem de F.Bahçe Kulübü'nün şartı yerine getirildi.

RENKLER YER DEĞİŞTİ

Medical Park Hastaneler Grubu yetkilileri, Şükrü Saracoğlu Stadı görevlilerinin itirazları nedeniyle şirket logosundaki kırmızı ve beyaz renkleri yer değiştirmek zorunda kaldı.

Siyah-Beyaz McDonald's

Ezeli rakiplerin renklerine ambargo koyan sadece F.Bahçe değil. McDonald's, Beşiktaş Kulübü'nün talebi üzerine Fiyapı İnönü Stadı'ndaki şubesine astığı tabelada orijinal renkleri sarı ve kırmızıyı kullanmadı. Bu renklerin yerine Siyah-Beyaz renkler kullanıldı.

medical
park'a
kadıköy'de
'kırmızı'
yasağı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir