Medimagazin logo

Mecburi hizmeti bitene kadar askerlik erteleme hakkının tanınsın

Mecburi hizmeti bitene kadar askerlik erteleme hakkının tanınsın
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

OKUYUCU KÖŞESİ:

Askerlik tehiri;

Zor geçen asistanlık yaşantısından sonra devlet hizmeti yükümlüsü olarak atanır atanmaz hemen 15 gün sonraki ilk celbe tabi oluyoruz. Tercihlerimizi yaparken , sevk tehiri yapılan 4-5.-6. Bölge il-ilçeleri her zaman tercih etmemiz veya buralara yerleşmemiz, bu konuda tüm uzmanların yer paylaşımında anlaşması pek mümkün olmuyor,bazı branşlarda 4,5,6. bölge il-ilçe hiç açılmayabiliyor.

Beklentimiz, uzman olduktan sonra hayat düzenimizi kurabilmemiz, eşimizin yanımıza tayin işlemleri ile uğraşabilmemiz için, asistanlık yaşantısında çektiğimiz sıkıntıları en azından bir süre unutabilmek için, bölge sınırlaması olmaksızın tüm devlet hizmeti yükümlüsü hekimlere, mecburi hizmeti bitene kadar askerlik erteleme hakkının tanınması konusunda düzenleme yapılmasıdır.

Ayrıca şu an uzatılan celp dönemi nedeniyle bir çok uzman hekim askere gitmiştir ve artık cerrah arkadaşlar revirlerde sadece reçete yazar hale gelmişlerdir. Bu konu kişisel bir sıkıntı değil, şu an uzman olan bir çok arkadaşımın dile getirmek istediği ama kendisini çaresiz hissettiği bir konudur. Bu konuyu gündeme getirmeniz bir çok doktor arkadaşın hislerine tercuman olacaktır.

Uz.Dr. Volkan.S

mecburi
hizmeti
bitene
kadar
askerlik
erteleme
hakkının
tanınsın
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir