Medimagazin logo

Mağdur sağlık personeline maddi destek sağlanacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan terör olayları yüzünden mağdur olan sağlık personeline her türlü desteğin verileceğini söyledi.
Kaynak: TÜRKİYE - Gökhan Kaya
Mağdur sağlık personeline maddi destek sağlanacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan terör olayları yüzünden mağdur olan sağlık personeline her türlü desteğin verileceğini söyledi. "Ek hizmet bedeli verilmesi gibi yeni adımlar için çalışılıyor" diyen Müezzinoğlu, "En kolay olanı onların imkanlarını bir kat daha artırmaktır. Bu anlamda sayın Başbakanımızın da talimatı var" ifadelerini kullandı. Söz konusu bölgelerden sağlık çalışanlarının daha güvenli bir yere çekilmesi gerektiği yönündeki eleştirilere tepki gösteren Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti: "Çanakkale'de doktorlar çekildi mi? Tıbbiye mezunlarının tamamını biz o yıl kaybettik. Çekilmek kolaycılıktır. Bırakalım o zaman orayı. Güvenlik güçleri de çekilsin, silahlı kuvvetler de... Bunlar, ihanet cümlesidir. Vatan sevgisiyle nasıl bağdaştırabiliriz?.." Müezzinoğlu, nisan ayına kadar gece ambulans helikopter uçuşlarının da başlayacağını müjdeledi.

 

 

terör
cizre
cizre devlet hastanesi
maddi destek
saglik bakani
mehmet muezzinoglu
ek hizmet bedeli
Yorum (1)
mustafa serdar
Çanakkale de doktorlar çekildi mi evet çekilmedi ama orada ülkemizi işgal etmeye gelen ingilizlere karşı ülkesini savunan doktorlar vardı cizre devlet hastanesinde doktorlar işgal kuvvetlerine karşı memleketimi savunuyorlar?
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir