Medimagazin logo

Macron, sıtma ilacıyla tartışmalı Covid-19 tedavisi geliştiren profesörü ziyaret etti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Covid-19'a karşı sıtma ilacıyla tartışmalı bir tedavi yöntemi geliştiren Profesör Didier Raoult'u ziyaret etti. Macron'un sürpriz ziyareti, basına kapalı bir şekilde düzenlendi.
Kaynak: Euronews
Macron, sıtma ilacıyla tartışmalı Covid-19 tedavisi geliştiren profesörü ziyaret etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Macron'un perşembe günü, Covid-19'a karşı geliştirilen tedaviye ilişkin bilgi almak üzere Profesör Raoult'un görev aldığı Marsilya'daki üniversite hastanesine gittiği bildirildi.

Fransa'da salgının başlangıcından bugüne en çok konuşulan isimlerden biri olan Marsilya Üniversite Hastanesi Enstitüsü Enfeksiyon Hastalıkları Bölüm Başkanı Raoult, cumhurbaşkanını öğleden sonra enstitüde karşıladı. Basına duyurulmadan düzenlenen bu ziyaret sırasında kurumun önünde polis memurları konuşlandırıldı.

Görüşmede Profesör Raoult'un Covid-19 semptomlarının başlangıcından itibaren etkili olduğunu duyurduğu, hidroksi klorokin içeren tedavisine yönelik araştırma sonuçlarını sunduğu düşünülüyor.

covid-19
macron
Yorum (1)
doktor
ilim insanlarının değer görmesi ve takdir edilmesi onore edilmesi güzel bir davranış olmuş.' ilim takdir edilmediği yerden kaçar' onedenle ilmi ,irfanı ve onun ehlini desteklemek ülkelerin geleceğinin aydınlık olması için elzemdir.
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir