Medimagazin logo

Kurum Başkanı Ali İhsan Dokucu'dan veda mesajı: Yalnız bırakıldım!

Kurum Başkanı Ali İhsan Dokucu'dan veda mesajı: Yalnız bırakıldım!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Eylül 2013 tarihinden üslenmiş olduğum Türkiye Kamu Hastaneleri  Kurumu Başkanlığı görevimden “gördüğüm lüzum üzerine “ ve kendi isteğimle 2 mayıs 2014 itibariyle istifa etmiş bulunuyorum.

Bilimsel ve akademik bakış açımı hep koruyarak, Şişli Etfal EA Hastanesi’nde Kasım 2015’ te başladığım üst düzey yöneticiliğine, Temmuz 2009’dan itibaren İstanbul İl Sağlık Müdürü,  Eylül 2013’den itibaren de Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı olarak devam ettim.

Şunu öncelikle belirtmek isterim ki, bu süreçte özelde Sağlık Bakanımız, genelde ise Türkiye’nin daha iyi noktalara ulaşması için gösterilen gayrete katkı sağlama arzusu yüreğimden hiç eksik olmadı. Bundan sonra da aynı şevkle devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde gerek bazı internet sitelerinde, gerekse bazı yazılı basın organlarında yer alan maksatlı haberler ile hakkımda oluşturulmak istenen algı gerçek değildir. Üzerime yüklenmek istenen bu gerçek dışı ithamın doğru olmadığı ilginçtir ki iddiayı ilk yazanlar tarafından ortaya çıkarıldı. Nitekim aldığı duyum kapsamında hakkımdaki asılsız iddiaları kaleme alan yazarımızın ertesi gün “aksi yönde ikna oldum” diye yazması da bunu en açık göstergesidir.

Kurum başkanı olarak yetki alanım ilgili mevzuatlarla sınırlandırılmıştır. Üst düzey görevden alma ve atama bakanlık üst düzey yönetiminin bilgisi dışında yapılamaz, yapılmamıştır. Dolayısıyla ‘Kurum Başkanı olarak bir takım amaçlarla tasfiye yaptığım’ suçlaması da gerçek dışıdır.

Ortaya çıkan tablo karşısında yalnız bırakılmış olma ihtimali ve üzerime atılmak istenen iftiranın Kuruma da zarar getireceği kaygısı beni istifanın en doğru seçenek olduğu noktasına getirdi. Bugün tutku ile bağlı olduğum mesleğim olan Çocuk Cerrahisine ve hastalarıma hizmet vermek üzere Şişli Etfal Hastanemize dönüyorum.

Bana ülkemizin en üst sağlık kurumlarından milletimize hizmet etme fırsatı ve onurunu verdiklerinden dolayı başta Sayın Başbakanım olmak üzere devlet büyüklerime teşekkür ediyorum

Her zaman güvenlerine layık olmaya çalıştım. Bundan sonra da ülkem ve milletimin her zaman ve koşulda emrindeyim.

 

Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkanı
 

kurum
başkanı
ali
i̇hsan
dokucu'dan
veda
mesajı
Yorum (17)
Adil ermiş
Takdiri ilahi... iyi olmuş, hiç üzülmedim. Aldığı kararların vebali şimdilik böyle çıkmaya başladı.
0
Cevapla
cd
Derinden üzüldüm. Zeminin ne derece kaygan olduğunu gösteren ibret verici bir ayrılma hikayesi. Çok değerli bir yöneticiydi ve bir o kadar da iyi bir doktor. Entellektüel, kaliteli, anlayışlı, inançlı ve etik bir hekim ve yönetici olması vesilesiyle kendisini tebrik ediyor, yolunun açık, nasibinin bol olmasını diliyorum.
0
Cevapla
port
biraz hızlı bir yükseliş olmuş.düşüş hızlı gelmiş olabilir o yüzden.artık özel muayenehane açarsınız.ya da performans yaparsınız.
0
Cevapla
acilpratisyen
inancına saygım var ama yazdığımız maillerin hiçbirisiyle ilgilenmemiştir.
0
Cevapla
cezmi
ayni hareketi diyarbakirden de bekliyoruz
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir