Medimagazin logo

Konya'da sahte ve usulsüz sağlık raporu düzenleyen 9 kişi gözaltına alındı

Konya'da "sahte ve usulsüz sağlık raporu" düzenledikleri kişileri engelli gibi gösterdikleri öne sürülen suç örgütüne yönelik operasyonda 9 kişi gözaltına alındı.
Konya'da sahte ve usulsüz sağlık raporu düzenleyen 9 kişi gözaltına alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KONYA-İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bir grubun yeterli engelli durumu bulunmayan ya da hiç engeli olmayan kişilere usulsüz yollarla engelli sağlık kurulu raporu aldıkları bilgisine ulaştı.

Teknik ve fiziki takip başlatan ekipler, yaklaşık 13 bin engelli sağlık kurulu raporunu inceledi. Rapor verilen 31 kişiden 28'inin engelli durumlarının yüzde 40 yasal sınırın altında kaldığı belirlendi. Bu kişilerden bazılarının hiç engellilik durumunun olmadığı tespit edildi.

Bu kişilerden 18'inin söz konusu rapor üzerinden emekli olduğu, 2'sinin engelli kadrosundan öğretmen olarak atandığı, 2'sinin ise gelir vergisi indiriminden faydalandığı öğrenildi.

Çalışmaları tamamlayan ekipler, örgütün elebaşı olduğu öne sürülen ve devlet hastanesinde temizlikçi olarak çalışan Harun İ. ile Mevlüt Y, Kadir Ö, Cihat E, Özlem E, Hasan Ali A, Celal K, Mehmet Y. ve Süleyman A'yı kent merkezindeki adreslerinde gözaltına aldı. Harun İ'nin kendisine de engelli raporu aldığı belirtildi.

Anlaştıkları kişilerden 10 bin liraya kadar para aldıkları, parası olmayanlardan ise emekli olması halinde üç maaşını istedikleri ileri sürülen şüphelilerin, rapor alacakları kişilere solunum ve tansiyon testi öncesi tuz yedirdikleri, kan tahlili öncesi glikoz yükledikleri belirlendi.

Bilgisayar ortamındaki raporlarlarında oynama yapılan kişilerin işitme testinde, aldıkları talimatlarla hiç ses duymuyor gibi davrandıkları ifade edildi.

Şüphelilerin, emniyetteki işlemleri sürüyor.

sağlık kurulu raporu
konya
engelli raporu
Yorum (2)
Candan Elmalı
Şimdi konya eğitim araştırma hastanesinin sayfasına baktım yönetici şahıs hastane futbol turnuvasında ödül töreni düzenlemiş önemli birşeymiş gibi resimleri de anasayfaya koymuş. Yönetici hastane ile ilgilenmek yerine bu tarz işlerle ilgilenirse olacağı bu, tren raydan çıkar...
6
Cevapla
Nafi D
Hastane yönetcisi mi yoksa futbol federasyonu başkanı mı? Neyse artık önümüzdeki maçlara bakarız her halde?
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir