Medimagazin logo

Kapatılması tartışmalara yol açmıştı: Hıfzıssıhha yeniden açılıyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünyanın en büyük aşı AR-GE ve üretim merkezi olacak olan Hıfzıssıhha Türkiye Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma ve Üretim Merkezi'nin ihalesinin 10 gün içinde başlayacağını duyurdu.
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Kapatılması tartışmalara yol açmıştı: Hıfzıssıhha yeniden açılıyor!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Turkovac aşısının acil kullanım izninin çıkışı ve seri üretime başlanma dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hıfzıssıhha Türkiye Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma ve Üretim Merkezi projesinin aşamaları hakkında bilgi verdi. Bakan Koca, Hıfzıssıhha projesinin 10 gün kadar önce ihale sürecinin başladığını, tekliflerin alındığını ve gelecek hafta ihalenin sonuçlanacağını ümit ettiklerini ifade etti.

 

 

"Ankara’da havalanına yakın bir yerde 50 bin metrekare kapalı alanlı ve gelecek yıl bitirilmek üzere olan projenin ihale süreci başlamış oldu. Hem mRNA aşısı hem inaktif aşı hem nazal aşı hem protein aşısı hem de adenovirüs aşısı olmak üzere ileri teknolojilerinin bir arada olduğu dünyanın en büyük kapasiteli aşı AR-GE ve üretim merkezi olacak. "ifadelerini kullandı. Koca, sözlerine, aşı merkezinin insanlığın kullanımına sunulacak güçlü bir aşı AR-GE ve üretim merkezi olacağını da ekledi.

 

hıfzıssıhha
aşı üretim ve ar-ge merkezi
sağlık bakanı fahrettin koca
Yorum (3)
bozeren
gene Katarlıları veya başka birilerini karıştırmasınlar da işe.. hadi hayırlısı.
10
Cevapla
İnci
Kapatılması stratejik bir hataydı zaten.
8
Cevapla
Hasan Akdemir
İHALE deyince bütün enerjim çekildi.
19
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir