Medimagazin logo

Kanserden hayatını kaybeden doktorun bu paylaşımı bir kez daha üzdü

Antalya'da, mide kanseri sonucu yaşamını yitiren uzman doktor Fatma Serçin Kayı'nın sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı 'Ölümün saati yok' başlıklı gönderisi, sevenlerini iki kez üzdü.
Kaynak: ZAMAN
Kanserden hayatını kaybeden doktorun bu paylaşımı bir kez daha üzdü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda uzman doktor olarak bir süre çalışarak ihtisas yapan 33 yaşındaki Fatma Serçin Kayı, Özel İstanbul Bahçelievler Medical Park Hastanesi'nde bir süredir tedavi gördüğü mide kanserine yenildi.

Genç yaşta hayata veda eden Fatma Serçin Kayı, kısa süre önce sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta paylaştığı gönderide, 'Yanınızdaki kişiye değer verin. Kırmayın onu. Durup durup sevdiğinizi söyleyin. Özel hissettirin. En ufak bir şeyde bitti demeyin, ağlatmayın, üzmeyin. Neden mi. Çünkü ölümün saati yok. Belki son sarılmanızdır, belki son görüşünüzdür. Belki saatler sonra ona değil de artık toprağına dokunacaksınız. O değil de toprağını öpeceksiniz. Belki ettiğiniz kavgalara bile pişman olacaksınız. Keşke yanımda olsa da sarılsam diyeceksiniz. Sevdiklerinizin değerini kaybettikten sonra değil, şu an bilin. Toprak aldığında geri vermez, çünkü ölümün saati yok' ifadelerine yer verdi.

 Çalıştığı hastanelerde 'iyilik meleği' olarak da tanınan Kayı, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 2009- 2014 yılları arasında ihtisas yaptı. Bir süre sonra Muş Devlet Hastanesi'nde kadın doğum uzmanı olarak görev yapan Fatma Serçin Kayı, İstanbul'da özel bir hastanede mide kanseri tedavisi gördüğü sırada yaşamını yitirdi. Fatma Serçin Kayı, bugün Antalya Muratpaşa Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Andızlı mezarlığında, sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

kanserden
hayatını
kaybeden
doktorun
bu
paylaşımı
bir
kez
daha
üzdü
Yorum (4)
se
çok üzücü, mekanın cennet olsun.
0
Cevapla
YAKUP EVLEKSİZ
İçinde bulunduğu acıklı durumu ve ölüm gerçeğini ne kadar da güzel betimlemiş.Ne kadar da duygu yüklü."L" harfini sözcüğün her yerinde büyük yazmış.Kimbilir ne anlamlar yüklemiş bu harfe.Mekanın cennet olsun değerli meslektaşım.Nurlar içinde yat.
0
Cevapla
tuğrul
Allah rahmet etsin.
0
Cevapla
osman fatih dağıstanlı
gerçekten bu hikaye karşısında etkilenmemek elde değil Allah cc rahmetiyle muamele etsin geride kalanlara sabırlar versin
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir