Medimagazin logo

"Kamudan özele doktor geçişinin açığını kapatmaya çalışıyoruz”

<p> Malatya Sağlık Müdürü Hacı Bayram Zengin, &quot;Şeker arazisi üzerine yapılacak olan 800 yataklı hastaneye ek olarak 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi kurulacaktır&quot; dedi.</p>
"Kamudan özele doktor geçişinin açığını kapatmaya çalışıyoruz&#8221;
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MALATYA (İHA) - Malatya Sağlık Müdürü Hacı Bayram Zengin, "Şeker arazisi üzerine yapılacak olan 800 yataklı hastaneye ek olarak 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi kurulacaktır" dedi.

Zengin, hastanelerde yoğun bakım ve yeni doğan ünitelerinde sıkıntı yaşadıklarını bildirdi. Basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Malatya'da sağlık alanında hastanelerdeki acil servis ve yoğun bakım ünitelerinde fiziki yetersizliği ile yeni doğan çocuk bölümlerinde sıkıntı olduğuna dikkat çeken Sağlık Müdürü Hacı Bayram Zengin, "Yoğun ve acil bakımdaki tedavi hizmetleri fiziki kapasitelerini arttırmak için çaba gösteriyoruz. Beydağı Devlet Hastanesi'ne prefabrik de olsa, yoğun bakım kapasitesini arttıracak çalışmalar yapıyoruz" dedi.

Kamu hastanelerinden, özel hastanelere doktor geçişi olması nedeniyle, kamu hastanelerinde bazı branşlarda görülen doktor açığının kapatılması için de çaba gösterdiklerini söyleyen Zengin, "Standart personel kadrosu altına düşen kurumlarımızdaki eksiklerimizi, mesela uzman hekim alanındaki ihtiyaçlar Beyin Cerrahı, Kulak Burun Boğaz, Yeni Doğan Uzmanı bunlardan bir kaç tanesidir. Mevcut bulunan insan gücünü de verimli şekilde kullanmak, maksimum düzeyde hizmet almak için çaba gösteriyoruz" dedi.

Acil ve Beyin Cerrahı hastalarında hastanelerde bazen sıkıntı olmasıyla ilgili soruyu da cevaplandıran Zengin, daha sonra şunları söyledi:

"Nesil yaşlanması nedeniyle, özellikle acil servislere giden hasta sayısı arttı. Hastanelerin de belli bir kapasitesi var. Bazen kapasitenin üzerinde acil hasta ortaya çıkınca, başka illere sevk yapılabiliyor. Bu aynı zamanda, başka illerde de sıkıntı olunca ilimize hasta geliyor. Bazen bu durumlar yaşanabiliyor."

Zengin, "Şeker Fabrikası arazisi üzerine yapılacak olan 800 yataklı hastaneye ek olarak, 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi kurulacaktır. Böylece 950 yatağa çıkarılacak. Bu binamız yapılıp hizmete sunulunca, bir çok eksikliğin giderileceğini ümit ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"kamudan
özele
doktor
geçişinin
açığını
kapatmaya
çalışıyoruz&#8221
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir