Medimagazin logo

Kamuda eşit işe, eşit ücret sistemi uygulamaya başlandı

Kamuda eşit işe, eşit ücret sistemi uygulamaya başlandı. Sistem ile aynı unvan ve aynı kadroda olanların farklı ücret almasının önüne geçilecek.
Kamuda eşit işe, eşit ücret sistemi uygulamaya başlandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Maliye Bakanlığı'nın ''Kamu Görevlilerinin Mali Haklarının Düzenlenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname'', Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna göre, aynı unvan ve aynı kadroda olanla memurlar, müsteşarlar, müsteşar yardımcıları, genel müdürler, genel müdür yardımcıları, daire başkanları, il müdürleri ve uzmanlar arasında yaşanan maaş farklarının ortadan kaldırılması hedefleniyor.

kamuda
eşit
işe
eşit
ücret
sistemi
uygulamaya
başlandı
Yorum (5)
ALİ VELİ
KURUM HEKİMLERİNİN MAĞDURİYETİ GİDERİLECEKMİ EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET LE
0
Cevapla
sedat
kurum hekim arkadaş, sen diğerleri ile eşit iş mi yaptığını sanıyorsun. yatan hastan yok, nöbetin yok, konsultasyonun yok, acilin yok, ameliyatın yok. hangi işten bahsediyorsun.
0
Cevapla
ali veli
yatan hastamız yok diye boşmu oturuyoruz diğer pratisyen hekimlerin yatan hastasımı var
0
Cevapla
ismet
diğer pratisyenlerin aile hekimi ise evde takip,icapçı olma gibi görevleri hastanede çalışanların acilde nöbet tutma, ambulansta hasta transferi müdahalesi gibi bir çok görevi var. hem daha çok para istiyorsan ve işinin onlarla eşit oduğunu düşünüyorsan buyur hastanede, 112'de veya aile hekimliğinde çalış. seni tutan mı var.
0
Cevapla
ahmet durkaya
hep memur diyorlar işçi den bişedemiyorlar neden onların maaş larını düzetmiyorlar nerde eşitlik
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir