Medimagazin logo

Kamu personelinin yurt dışına çıkışına sınırlama geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kamu personelinin bu dönemde zorunlu olmadıkça yurt dışına çıkmamasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir genelgesinin bugün yayınlanabileceğini belirtti.
Kamu personelinin yurt dışına çıkışına sınırlama geliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-Dünya, 3 bin 800'den fazla can alan koronavirüse karşı alarmda. Avrupa'da bilanço ağırlaşıyor. İtalya'nın ardından Avrupa'da virüsten en çok etkilenen ülkeler Fransa ve İspanya.

Yurt dışında hızla yayılan virüsle ilgili Türkiye'de de önlemler alınıyor. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kamu personelinin bu dönemde zorunlu olmadıkça yurt dışına çıkmamasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir genelgesinin bugün yayınlanabileceğini söyledi.

Koca, tıbbi kongrelerle ilgili, "Ulusal tıbbi kongrelerle ilgili "Sayıca kaç kişiye kadar sınırlamalıyız?" konusunu Bilim Kurulunda tartışacaklarını söyleyen Koca, "Temelde uluslararasına izin yok ama ulusal olan, uluslararası katılımı olmayan kongreler için de sayıda bir sınırlama yapmak istiyoruz. Mesela ABD 50 kişi ve üzerini yasakladı. Benzer şekilde biz de bir sayı belirleyerek tartışmak istiyoruz. Bunu önümüzdeki 1-2 gün içinde açıklamış oluruz." dedi.

Ayrıca Bakan Koca, okulların tatil edilip edilmemesiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığıyla önümüzdeki günlerde görüşüleceğini bildirdi. 

fahrettin koca
korona virus
kamu personeli
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir