Medimagazin logo

Kahramanmaraş'ta yoğun kar yağışında hastaya ulaşım: Sağlık ekipleri 2 kilometre yürüdü

Kahramanmaraş'ın Afşin ve Göksun ilçelerinde sağlık ekipleri, yoğun kar yağışı nedeniyle yolu kapanan mahallelerde rahatsızlanan iki hastaya güçlükle ulaşarak hastanelere kaldırdı.
Kaynak: AA
Kahramanmaraş'ta yoğun kar yağışında hastaya ulaşım: Sağlık ekipleri 2 kilometre yürüdü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KAHRAMANMARAŞ- Alınan bilgiye göre, Afşin ilçesinin Çukurpınar Mahallesi'nde yaşayan yatalak durumdaki Ali Özer'in rahatsızlanması üzerine yakınları 112 Acil Servis ekiplerinden yardım istedi.

Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, yoğun kar yağışı nedeniyle ambulans ilerleyemeyince yaklaşık 2 kilometre yürüyerek Özer'in evine ulaştı.

Özer, evinde yapılan ilk müdahalenin ardından sedye ile ambulansa taşınarak Afşin Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Göksun ilçesi Ericek Mahallesi'nde de rahatsızlanan Hamza Kızıltepe'nin (82) yakınları 112 Acil Servis ekiplerinden yardım istedi.

Sağlık ekipleri mahallenin yolunun kardan dolayı kapalı olması dolayısıyla Kızıltepe'nin evine paletli ambulansla ulaştı.

Beyin kanaması şüphesi bulunan Kızıltepe, evinde yapılan ilk müdahalenin ardından Afşin Devlet Hastanesine kaldırıldı.

112 acil
ambulans
kahramanmaraş
Yorum (2)
bozeren
ne mahallesi ya? dağın başında mahalle mi olur? köy! köy! her türlü kavramı bulandırdınız, şimdi de köyleri tarihten sildiniz.
13
Cevapla
Hasan Akdemir
Bozeren kardeşimizin doğruluk payının sorgulanamayacağı bu tesbitinin sebepleri ; şehir merkezi nüfuslarını şişirip bütçeden daha fazla yardım almak , ya da o köylerdeki vatandaşlara büyükşehir belediyesinin imkanlarını kullandırtarak seçmene yatırım yapmak olabilir. Sonucu ise her zamanki gibi sağlık ırgatlarının MAHALLE MAHALLE gezmesinin uzaktan bakıldığında normal kabul edilmesi algısı.
11
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir