Medimagazin logo

Kafatasının bir parçasını 1,5 yıldır karnında taşıyor

Antalya'da trafik kazasının ardından beyin kanaması geçiren genç, 1,5 yıldır kafatasının bir bölümünü karnında taşıyor.
Kafatasının bir parçasını 1,5 yıldır karnında taşıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Antalya'da trafik kazasının ardından beyin kanaması geçiren genç, 1,5 yıldır kafatasının bir bölümünü karnında taşıyor. 

Antalya-Alanya D-400 karayolu Pınarlı Mahallesi Kavşağı'nda 1,5 yıl önce meydana motosiklet kazasında yaralanan 22 yaşındaki Müslüm Topçu, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Kazanın ardından beyin kanaması geçiren Topçu'nun kafatası kemiğinin bir bölümü, beynindeki kanamanın içeride basınç oluşturmaması için ameliyatla çıkarıldı. Topçu'nun kafatası parçası, kemiklerin diri kalması için daha sonra alınmak üzere karın bölgesine yerleştirildi.

Kazanın ardından felç kalan ve yaşamını yatağa bağımlı sürdüren genç, 70 günlük tedavisinin ardından taburcu edildi. Ağız yoluyla sıvı ya da katı yiyecek tüketemeyen Topçu, serumla ve karın bölgesinden mamayla besleniyor.

"Ankara'da tedavisinin yapılmasını istiyorum"

Baba Halil Topçu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kazanın ardından Müslüm'ün 70 gün hastanede yattıktan sonra "Tedavisi uzun sürecek, fizik tedavi alması gerekli" denilerek eve çıkarıldığını söyledi.

Oğlunun kafatasının bir bölümünün karnına koyulduğunu anlatan Topçu, şöyle konuştu:

"Oğlum, şu anda karından besleniyor ama ne kadar da baksak ne kadar da etsek elimizden gelen hiçbir şey yok. Özellikle Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Sağlık Bakanı'ndan oğlumun Ankara'da tedavisinin yapılmasını istiyorum."

Baba Topçu, 22 yaşındaki oğlunun bakımı için liseye giden kızları Kader'i de okuldan almak zorunda kaldıklarını anlatarak kızının gün içerisinde annesiyle birlikte ağabeyine baktığını dile getirdi.

Hastaneden açıklama

Operasyonun yapıldığı hastaneden yapılan açıklamada ise kazanın ardından oluşan beyin kanamasına müdahale etmek ve tedavi için kafatasının bir parçasının çıkartılarak sonradan ikinci bir operasyonla yerine konulması amaçlı karın boşluğuna yerleştirildiği belirtildi.

vaka
ilginç vaka
akdeniz tıp
antalya
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir