Medimagazin logo

Japonya karantina süresini azaltıyor

Japonya'da hükümet, Çin'in Wuhan kentinden tahliye edilen Japon vatandaşlarının karantina süresinin 10 güne düşürüleceğini açıkladı
Kaynak: İHA
Japonya karantina süresini azaltıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

TOKYO - Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve farklı ülkelerde yayılmaya devam eden korona virüsü ile ilgili Japonya hükümetinden açıklama geldi. Daha önce Wuhan'a gönderilen üç uçakla 565 vatandaşını bölgeden tahliye eden Japonya, söz konusu vatandaşlarının karantina süresinin kısaltılacağını açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) virüsün kuluçka süresinin tahmin edilenden kısa olarak 2-11 gün arasında olduğunu açıklamasının ardından gelen karara göre, Wuhan'dan getirilen kişiler 2 hafta yerine, 10 gün karantinada tutulacak.

Bir test daha uygulanacak

Wuhan'daki vatandaşlarını kademeli olarak bölgeden tahliye eden Japonya, virüs taşıyıp taşımadıkları fark etmeksizin, Çin'deki karantina bölgesinden getirilen herkesin tedbir amaçlı 14 gün gözetim altında tutulacağını açıklamıştı.

Son karara göre 10 güne düşürülen karantina süresinin sonunda, gözetim altındaki kişilere bir kez daha virüs testi uygulanarak negatif sonuç veren kişilerin karantinadan ayrılmasına izin verilecek.

 

cin
wuhan
japonya
dunya saglik orgutu
koronavirüs
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir