Medimagazin logo

İzmir'de doktora yumruk atıp, bıçak çeken şüpheli yakalandı!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisi'ne muayene için getirdiği 1 aylık bebeğine bakılmadığını öne sürüp asistan doktor Emre Arslan'a yumruk atarak bıçak çektiği öne sürülen G.D., gözaltına alındı.
Kaynak: DHA - Tolga TAHÇI- Halil İbrahim KARABIYIK
İzmir'de doktora yumruk atıp, bıçak çeken şüpheli yakalandı!
Asistan doktor Emre Arslan
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, 13 Mart günü saat 08.00 sıralarında Konak ilçesindeki Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. G.D., eşiyle birlikte gece saatlerinde 1 aylık bebeğini hastanenin çocuk acil servisine getirdi. Doktorlar, bebeği, hastanenin beyin ve sinir cerrahisi servisine sevk etti. Tetkik sonuçlarını inceleyen beyin ve sinir cerrahisi servisinde görevli asistan doktor Emre Arslan, bebek için 6 saatlik klinik gözlem önerdiğini belirterek, G.D.'ye acil serviste beklemelerini söyledi.


Bıçak çekilen asistan doktor: Şaşırmıyoruz, Benim de başıma ilk defa gelmedi!


'Bebeğime neden bakmıyorsun'

Gözlem altında tutulan bebeği ile acil serviste bekleyen G.D., bir süre sonra doktor Emre Arslan'ın odasının bulunduğu kata çıktı. G.D., bebeğini kontrol için servise gelmediği gerekçesiyle Arslan’ın odasının kapısını yumrukladı. G.D. kapıyı açan Arslan'a, 'Bebeğime sen mi bakacaksın, neden bakmıyorsun?' diye sordu. Dr. Arslan'ın, "Evet ben bakıyorum, filmlerini gördüm. İşlemlerini yapıyorum" diye cevap verdi. G.D., iddiaya göre küfrederek bağırdı. Odasının kapısını kapatıp içeriye giren Arslan, G.D.'nin kapıyı yumruklamaya ve küfretmeye devam etmesi üzerine tekrar çıktı. G.D., doktor Arslan'a önce yumruk attı, ardından da bıçak çekti. Şüpheli, servisteki diğer sağlık çalışanlarının ve vatandaşların araya girmesiyle bebeğini ve eşini de alıp hastaneden ayrıldı. Arslan, G.D.'den şikayetçi oldu.


İzmir'de darbedilen doktor: Bizim tek isteğimiz; sevdiğimiz işi güvende yapabilmek


Polisi görünce kaçmaya çalıştı

Konak Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, G.D.'nin evine baskın yaptı. Ekipleri görünce evin bahçesinin duvarından atlayan G.D., kısa süreli takiple yakalandı. Gözaltına alınan G.D.'nin geçmiş dönemde çeşitli suçlardan kaydı olduğu bildirildi.

tepecik eğitim ve araştırma hastanesi
asistan doktor
emre arslan
Yorum (4)
Memur
Olay medyaya yansidi tutuklu yargilanir. Ilk mahkeme günu olayi isitip haber yapmaliyiz yoksa ilk nahkemede serbest
36
Cevapla
dr
"Gözaltına alınan G.D.'nin geçmiş dönemde çeşitli suçlardan kaydı olduğu bildirildi." Profil bu genelde. Gereği yapılmalı.
10
Cevapla
Ali Rıza Aktaş
Merhaba sevgili ve saygı değer arkadaşlar, Hekime şiddetin en önemli nedenlerinden biri üst düzey yöneticilerin bilinçli olarak halkı kışkırtma sıdır. İmam ve cemaat olayı medyayı, sosyal medyayı da doktor aleyhinde dizayn ederek hekim kitlesini psikolojik baskı altında tutuyorlar.
7
Cevapla
umut arıkan
hala nasıl bıçakla içeri girilebiliyor?
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir