Medimagazin logo

İşte Fatih Altaylı'nın düzelttiği o sağlık haberi!

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Habertürk gazetesinin 24 Eylül 2013 tarihli sayısında, 24. sayfada yer alan "Bu mu sağlıkta çağ atladığı iddiasında olan Türkiye" başlıklı sağlık haberinin ardından rahatsızlığını Ciner Medya Grubu Yöneticisi Mehmet Fatih Saraç'a ilettiği konuşmalar gündeme bomba gibi düştü.
İşte Fatih Altaylı'nın düzelttiği o sağlık haberi!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni  Fatih Altaylı haberle ilgili şunları söyledi.

 

“Ben hayatta başbakanla bir kere konuştum kayınpederim öldüğünde. Kimin kimi arayacağına ben mi karar vereyim? Bu olay aynen böyle yaşanmış bir olaydır. Bu haber çıktı gazetede. Her başlığı görmem mümkün değil. Bir çocuğu hastane hastane dolaştırmışlar. İsyan eden bir babanın lafı başlığa çıkarılmış. Bu haber olunca Fatih Saraç’ın sözü üzerine bizde kötü niyet olmaz, arkadaşlar haberi okutmak için böyle bir başlık atmışlar dedim. Kayıtların tamamı yayınlansa benim ne dediğim anlaşılacak. Bu çocukları ben tanıyorum, gazetecilik heyecanıyla yapmışlar diyorum. Sağlık Bakanı’nı ararım diyorum. Nitekim aradım. Bunu bir komplo olarak algılamayın diyorum. Ben işten atmadım ama daha sonra bu arkadaşlar daha üst otoriteler tarafından işten atılmış.

 

Fatih Altaylının düzelttiği o haber şu şekilde yer almıştı:

 

İŞTE BU DA DÜZELTME HABERİ:

Türkiye 3 yaşındaki Sedef'i konuşuyor!




Sağlık Bakanlığı, yüzde 99 engelli 3 yaşındaki Sedef Sahra’nın tedavisi için harekete geçti. Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Ali İhsan Dokucu, 3 yaşında olmasına rağmen bebek görünümündeki küçük kızın ailesine kulak verdi: “Tüm işlemler yapılacak ve evde bakım hizmeti verilecek”

Sağlık Bakanlığı, 3 yaşında olmasına rağmen bebek görünümünde ve yüzde 99 engelli olan Sedef Sahra’nın tedavisi için harekete geçti. Ailenin çığlığına kulak veren Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Ali İhsan Dokucu, Sedef’in tedavisi ile ilgili tümişlemlerin yapılacağını ve evde bakımhizmeti verileceğini ifade etti. Dokucu, konu ile ilgili inceleme başlattıklarını söyledi. Aile ile iletişime geçtiklerini belirten Dokucu, “Aldığımız bilgiler neticesinde, 3 yaşında bir çocuğumuz doğumkilosunu ancak koruyabilmiş, daha fazla geliştirememiş. Tabii altında yatan hastalığı tıbbi doküman olarak daha görmediğimiz için babadan gelen bilgileri değerlendiriyoruz. Ben bir çocuk cerrahisi doktoruyum. Görebildiğimkadarıyla şu an için koncenter armoni seyreden bir nörolojik hastalık. Yani bir beyin özrüyle yürümesi söz konusu. Çocuğun şu anki hastalığını, başka hastalıklar da tetikliyor olabilir” dedi.

‘HEKİM HATASI YOK’

Sedef ve hastalıkla ilgili tüm bilgilerin en yakın zamanda geleceğini bildiren Ali İhsan Dokucu, şöyle konuştu: “Görünen o ki bakanlığımıza tıbbi hata olup olmadığı konusunda bir başvuru yapılmış. Kocaeli İl SağlıkMüdürlüğü üzerinden bir inceleme de başlatılmış.Müfettiş raporları tıbbi bir hata olmadığı yönünde sonuçlanmış. Ancak aile yine demahkemeye hastaya yapılan sağlık hizmetinde bir eksiklik ve doktor hatası şeklinde başvuru yapmışlar. Şu an mahkeme süreci devamediyor.”

ADIM ADIM TAKİP

Dünyada birçok sendromatik hastalık bulunduğunu aktaran Dokucu, şöyle devam etti: “Evde bakımgerektiren unsurlar ve yapabildiklerimiz var. Gerek beslenme, gerekse hastalık sürecinin iyi yönetilmesiyle alakalı bazı desteklerimiz olacak. Evde bakımla alakalı üniteyi uyardım. Bugünden itibaren değerlendirmeye alınacak. Hastamız bugün bir çocuk nöroloğu tarafından Kocaeli’nde muayene edilip takip altına alınacak. Bazı konulardamama ve çocuk bezi gibi destek talebini de karşılayacağız. Ayrıca gerek bakanlık gerekse vakıflar aracılığıyla maddi destekler de verebileceğiz.”
Sağlık Bakanlığı tedavisi için harekete geçti
 

i̇şte
fatih
altaylı'nın
düzelttiği
o
sağlık
haberi!
Yorum (11)
ibrahim sancak
kıvırma altaylı,yedin azarı RTE'den şimdi kıvırıyorsun,madem dürüst gazetecisin,madem gazeteciliğin etik ilkerine sadıksın,dik durup meslektaşını savunsan seni alnından öperdim ancak şuan sana acıyorum
0
Cevapla
A.K.
Hala gözlerimin önünde..Fatih Altaylı'nın başörtülü biz kızı canlı yayında sıkıştırıp ''Atatürk'ü seviyormusun'' dediği günleri...Sayın başvekil 11 yıldır başörtüsü üzerinden siyaset yapıyor,Altaylı sayın başvekili koruyor, sayın başvekil Altaylı'dan medet umuyor...Vay be! :)
0
Cevapla
Enver
Habertürk gazetesi de TV kanalı da tamamen güdümlü, tamamen çıkar amaçlı bir örgütmüş meğer, izlemeyin, para verip almayın derim.
0
Cevapla
elif
Şimdi sapla samanı karıştırmamak lazım, sen akraba evliliği yap, sağlıklı çocukların varken, daha önce vefat etmiş çocuğun varken hekim uyarısını dikkate alma, arada akraba evliliği varken hekim uyarısını dinleme, tanısı değil Türkiye'de dünyada tam teşekküllü genetik labaratuvarlarda bile zor konulan ve tedavisi olmayan bir hastalığa sahip olundu diye böylesi acımasız bir başlık at... Tabiki herkes işini doğru yapmalı....Bence de atılan başlık çok acımasız ve konu ile doğrudan hiç bir bağlantısı yok, gazetecilerin de sınırları için hukuki düzenlemeler yapılmalı, tabiki canı isteyen herkes her sansürü yapamayacağı gibi, canı isteyen herkes de her şeyi haber yapamaz, 'çamur at, izi kalsın devri' artık bitmeli tabiki. Bu arada sistemin asıl mağduru olan sağlık çalışanlarının 'ah' ları mı tuttu acaba dedirtiyor tabiki... İlahi adalet...
0
Cevapla
drserdar
fatih altaylıdan o kadar çok midem bulandı ki artık ne yazısını nede onun ile ilgili haberleri okuyabiliyorum kokuşmuş çarkın bir parçasıymış meğer.Zaten başbakanın sadece fatih altaylıya çıkmasınıda anlamak gerekiyormuş.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir