Medimagazin logo

İstanbul'da motosikletle ambulansın önünü kesen 2 şüpheli yakalandı

İstanbul Kadıköy'de siren çalarak acil hasta nakli yapan ambulansın önünü kesip durduran motosikletteki iki kişi, “Ambulansın içinde hasta olduğuna inanmıyoruz" diyerek nakil olan hastayı görmek istedi. Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü kapıyı açarak hastayı trafik magandalarına göstermek zorunda kaldı. Ambulans şoförü o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Yapılan çalışmalar sonucu kimlikleri tespit edilen E.B. ve M.T yakalandı.
Kaynak: DHA
İstanbul'da motosikletle ambulansın önünü kesen 2 şüpheli yakalandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bostancı yan yolda 10 Haziran Pazartesi günü saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda, bir belediyeye ait hasta nakil ambulansının önü motosikletli iki kişi tarafından kesildi. 

Siren çalarak hastaneye hasta yetiştirmeye çalışan ambulans şoförü ile tartışmaya başlayan trafik magandaları “Biz bu ambulansta hasta olduğuna inanmıyoruz" diyerek içerde bulunan hastayı görmek istediler. Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü çaresiz kalarak aracın yan kapısını açarak içerde bulanan hastayı motosikletli iki kişiye göstermek zorunda kaldı. 

İçinde hasta olduğuna inanmadıkları ambulansın önünü kesip kontrol ettiler!

Hastayı gören iki şüpheli ikna olunca olay yerinden ayrıldı. İki trafik magandasının kask takmadıkları dikkat çekti. O anlar ambulans şoförü tarafından cep telefonuyla kayıt altına alındı. Ambulans trafik magandalarının ayrılmasının ardından hareket ederek hastayı hastaneye götürdü.

Bakan Yerlikaya paylaştı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan incelemede hasta taşıyan bu ambulansımızın önüne geçen şahısların E.B. ve M. T olduğu tespit edilmiş ve şüpheliler yakalanmıştır. Trafikte geçiş üstünlüğü olan, can taşıyan ve zamanla yarışan ambulansları engellemeye çalışan olursa, onları yakalayıp adalete teslim edeceğiz" ifadelerini kullandı.

istanbul
ambulans
hasta
Yorum (2)
teşekkür
sayın sağlık bakanımıza duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz. samsun canik te doktorun b u r n u n u k ı r ı p, genellikle olduğu üzre mahkeme tarafınca s e r b e s t bırakılan hasan i ve şaban i olayında da aynı hassasiyetin gösterilmesini rica ederiz.
5
Cevapla
Adnan
hasta hayatına gösterilen bu hassasiyetin hekim ve sağlık çalışanları içinde gösterilmesi dileğiyle
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir