Medimagazin logo

İstanbul'a çılgın sağlık projesi

İstanbul'a bir çılgın proje de yabancı yatırımcıdan geldi. Bio City Development Company ve Lyrical Partners mega kente 2 milyar dolarlık sağlık kompleksi inşa edecek .
Kaynak: YENİŞAFAK
İstanbul'a çılgın sağlık projesi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Finans ve turizm kenti olma yolunda ilerleyen İstanbul'a 2 milyar dolarlık sağlık ünitesi kuruluyor. İçinde dünyanın en büyük çocuk sağlığı ünitesinin de olacağı sağlık kompleksinin ilk adımı atıldı. Mastır planı hazırlanan tesis, Başbakanlığa bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile iki yabancı yatırım şirketinin ortaklığında inşa edilecek. İstanbul'un Avrupa Yakası'nda Başakşehir civarında yapılması planlanan tesisi, Hollanda'nın başkenti Amsterdam merkezli Bio City Development Company ile ABD'nin New York kenti merkezli yatırım şirketi Lyrical Partners birlikte gerçekleştirecek. 
 
500 MİLYONA HİTAP EDECEK 
Dünyanın birçok ülkesinde sağlık projelerine imza atan Bio City Development Company'nin Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Raphael Levey, Bio City İstanbul adı verilen kompleksin Türkiye'deki ilk biyomedikal araştırma parkı ve Avrupa'daki bu konuda en büyük tesislerden biri olacağını belirtti. Levey, tesisin İstanbul'a yerleşim olarak yakın Avrupa, Eski Doğu Bloku ülkeleri ve Afrika'yı da içine alan 500 milyon nüfuslu bölgeye hitap edeceğini kaydet 
 
Proje alanı 2.2 milyon metrekare olacak
2 Milyon 200 bin metrekarelik alana kurulması planlanan tesiste inşaat alanı ise 748 bin metrekare olacak. Uzay mimarisini aratmayacak şekilde tasarlanacak tesisin ana merkezinde araştırma ve geliştirme birimi, teşhis ve tedavi ünitesi, hasta yatak kulesi yer alacak. 2 bin 200 dönümlük arazinin büyük bölümü park ve ormanlık araziyle çevrelenecek
i̇stanbul'a
çılgın
sağlık
projesi
Yorum (2)
dr
O zaman Türkiyedeki bütün hastaneler kapatılsın, herkes buraya gelsin. gerçekten akıldışı.
0
Cevapla
gölgelice
Adamlar rantı gömüşler. Nasıl görmesinler, kendi ülkelerinde sevk zinciri var, aile hekimleri hasta bakıyor; bizdeki gibi RPT değil. % 90 ı 1. basamakta kalınca sürümden oluşan kazanç da düşüyor tabi. Çok merak ediyorum çekilen Mr ve tomografi sayıları bizimle karşılaştırılmış mı?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir