Medimagazin logo

İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’de BM sağlık merkezlerinin küçük bir kısmı hizmet verebiliyor

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), İsrail’in 7 Ekim’den bu yana büyük yıkıma yol açtığı Gazze Şeridi’nde, sağlık merkezlerinin yalnızca küçük bir kısmının faaliyette olduğunu açıkladı.
Kaynak: AA
İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’de BM sağlık merkezlerinin küçük bir kısmı hizmet verebiliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

UNRWA’nın X sosyal medya platformundan, İsrail’in saldırılarının sürdüğü Gazze’de zorlu sağlık koşullarına ilişkin açıklama yapıldı.

İsrail’in saldırıları altındaki Gazze'nin kuzeyinde yer alan Cibaliya Sağlık Merkezi’nin önceki ve kısmen yıkılmış sonraki hallerinin fotoğrafları paylaşılan açıklamada, UNRWA’nın İsrail’in saldırılarından önce Gazze’de temel sağlık hizmeti ihtiyacının yüzde 70 ile 80'ini karşıladığı belirtildi.

Açıklamada, “UNRWA'nın (Gazze’deki) sağlık merkezlerinin yalnızca küçük bir kısmı minimum malzeme erişimiyle faaliyette bulunuyor.” ifadelerine yer verildi.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694’ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 626 Filistinli öldü, 86 bin 98 kişi yaralandı.

Enkaz altında hala binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

unrwa
gazze
bm
israil
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir