Medimagazin logo

Hava ile çalışan bel fıtığı kemeri

Günümüzün en önemli problemlerinden biri olan bel fıtığına alternatif bir çözüm de Korelilerden geldi. Cerrahi müdahale gerektirmeyen bel fıtıklarında tedavi yöntemi olarak kullanılan ve dünyada ilk kez ‘Dikey Hava Baskısı (VAP)’ teknolojisi kullanılarak üretilen ‘hava ile çalışan bel fıtığı kemeri’ EXPOMED fuarında görücüye çıktı
Hava ile çalışan bel fıtığı kemeri
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Medikal cihaz, ekipman ve teknolojilerin sergilendiği, medikal trendlerin ve bilimsel etkinliklerin takip edildiği Türkiye ve Avrasya’nın en büyük fuarı EXPOMED’de medikal sağlık sektöründeki son teknolojiler tanıtıldı.

Hava ile çalışan bel fıtığı kemeri
Yapılan araştırmalara göre 10 insandan 8’i hayatında bir kere de olsa bel ağrısı çekiyor. Günümüzün en önemli problemlerinden biri olan bel fıtığına alternatif bir çözüm de Korelilerden geldi. Dünyada ilk defa ‘Dikey Hava Baskısı (VAP)’ teknolojisi kullanılarak üretilen ‘Hava ile çalışan bel fıtığı kemeri’ insan hayatını daha konforlu hale getirmeyi amaçlıyor. Bel ağrılarında yeni nesil teknolojik bir ürün olan kemer, şimdiden bel fıtığı tedavisindeki başlıca terapi yöntemleri arasına gireceğe benziyor.  

Elle portatif olarak şişirilebilen ürünün ana çalışma prensibi, belkemiğini çekerek disklerin arasını genişletme yönünde. Günde 3 kez olmak üzere 40 dakika kullanılan kemerin özelliği,  bele takıldıktan sonra içindeki hava basıncıyla dikey olarak şişmesi ve böylelikle omurgayı, leğen kemiğini destekleyecek şekilde uzatarak esnetmesi. Bu esneme sırasında Portatif kemer,  omurlar arası disk kayması yaşayan birinde 1’den 5’e kadar olan diskler arasında 3 mm boşluk bırakıyor, çıkartıldığında ise omurganın uygun pozisyonunu yeniden almasını sağlayarak bel ağrısını azaltıyor.
 

sağlık teknolojileri
expomed
bel fitigi kemeri
Yorum (1)
melek
Ya ben almak istiyorum. Da fiyati yok gorunmuyo.acmiyor
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir