Medimagazin logo

Hatalı doğuma 43 milyon TL tazminat

İngiltere'de doğum sırasında yanlış müdahale yüzünden sakat kalan çocuğun ailesi, açtığı davayla 12 milyon sterlin kazandı.
Kaynak: TÜRKİYE
Hatalı doğuma 43 milyon TL tazminat
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İngiltere, doğum sırasında felç geçirip sakat kalan çocuğun kazandığı davayı konuşuyor...    

 

Ekim 2006'da Bedale şehrindeki Northallerton'daki Friarage Hastanesi'nde doktorların doğum sırasında anormal kalp atışlarına gerekli müdahale edilmediği için felç geçiren ve sakat kalan 7 yaşındaki Toby Hart adlı çocukları için ailenin açtığı dava sonuçlandı. Yüksek mahkeme hastaneyi suçlu bularak, Hart'ın ailesine yaklaşık 43 trilyon lira (12 milyon sterlin) tazminat ödemesine karar verdi. Ömür boyu bakıma muhtaç olarak yaşayacak olan Hart'ın, kalp atışlarının fark edilmediği, beynine oksijen gitmediği ve bu sebeple beyninde kalıcı hasar oluştuğu belirtildi.

hatalı
doğuma
43
milyon
tl
tazminat
Yorum (3)
aydin sinal
Almanyada hatali dogum sirasinda sakatlanan bebegin ömür boyu bakim masraflari hastahane tarafindan karsilanir(yüksek mahkeme karari),hastahane karsilar ama doktorda arka kapidan taburcu edilir,birdahada is bulamaz.Serbest calisan ebelerdede(evde dogum yaptiran) ayni risk vardir,ebenin yillik cezai sigorta ücreti 15 bin euro dur,simdi ebelik meslegi ölmekte cünki sigorta masrafini karsilamak cok,cok güc.
0
Cevapla
Mustafa
Aynı seyi Türkiyede olsa hastaneler (özel+devlet) çalıstıracak birtane kadın dogum uzmanı bulamaz. Sebepleri tartısılir ama bizde başına buna benzer bir olay gelmemis dogum uzmani bulmak cok zor.
0
Cevapla
Adnan Öbek
Doğum sırasında anormal kalp atışına müdahale edilmemişmiş...Edilseydi tablo değişecek miydi ? Her gün sokaklarda anormal davranan zibidilere gerekli müdahaleyi yapmayanlar, esnafın ve vatandaşın huzurunu kaçıran ve hatta masumların ölmesine neden olan kişileri derdest etmeyen asker -polis- hakim- savcı, vali ve kaymakama ne kadar tazminat cezası veriliyor...? Hedef ve moda , hastanelerle uğraşmak...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir