Medimagazin logo

Hastaneyi fareler bastı!

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde Devlet Hastanesi'nin de aralarından bulunduğu kamu kurumları ve bazı konutları fareler bastı. Farelerin kamu kurumlarına çok yakın olan Afyonkarahisar Şeker Fabrikası'na ait pancar toplama merkezinden yayıldığı öne sürüldü. Kaymakamlık ilaçlama çalışması başlattı.
Hastaneyi fareler bastı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez, farelerin bazı konutlarda da görülmeye başladığını söyledi. Pancarların açık alanda toplandığından fareleri barındırdığını ifade eden Görükmez, “Burada yılda 110 bin ton pancar alımı yapılıyor. Alımlar hala devam ediyor. Köylerden sürekli pancar sirkülasyonu oluyor. İlaçlama dışında bir çare görünmüyor. Toplama merkezinin taşınması için daha önceleri Şeker Fabrikaları Müdürlüğü’ne yazı yazılmış. Ancak bir netice alınamamış.” dedi. Belediyenin bir yer göstermesine rağmen şimdiye kadar bir netice alınamadığını kaydeden Görükmez, seneye merkezin mutlaka taşınması gerektiğini dile getirdi.Farelerin havaların soğumaya başlamasıyla akşam saatlerinde sıcak olan adliye ve hasta binasına doğru akın ettiğini ifade eden Görükmez, ilaçlama, titreşimli cihazlar, yapıştırıcı ve çeşitli kimyasallarla mücadele yapıldığını anlattı. Görükmez, pancar toplama merkezinin farelerin dışında ilçe yaşamına da bazı olumsuzlukları olduğunu dile getirerek, yoğun trafik, gürültü, uzun kuyrukların ciddi rahatsızlıklar verdiğini kaydetti.

Şuhut Devlet Hastanesi Başhekimi Hazım Bozca hastanede görülmeye başlanan farelere karşı gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi. Bozca, pancar toplama merkezinden geldiği söylenen fareler konusunda ilgilileri bilgilendirdiklerini, gerekli tedbirleri almalarına rağmen bu durumun hastaları endişeye sevk ettiğini anlattı.

hastaneyi
fareler
bastı!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir