Medimagazin logo

Hastaneye kurşun geçirmez cam takılacak!

Hendeklerin kapatılması ve barikatların imha edilmesi için güvenlik güçlerinin başlattığı operasyon Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde devam ediyor.
Kaynak: HABERTÜRK
Hastaneye kurşun geçirmez cam takılacak!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çatışmaların yaşandığı bölgeye 700 metre uzaklıkta bulunan Dicle Üniversitesi Radyasyon Onkoloji Anabilim Dalı Kliniği ve çevredeki sağlık merkezlerine son 1 ayda yaklaşık 30 yorgun mermi isabet etti. Serseri kurşunlarla 1 özel güvenlik personeli ve hasta yakını yaralandı.

YATAN HASTA SERVİSİ GEÇİCİ OLARAK KAPATILDI
Mermilerin yanı sıra hastaneye ulaşan silah ve patlama sesleri, en büyük ilaçları moral olan kanser hastalarını korku ve paniğe sevk etti. Çatışmaların hastalar üzerine yarattığı olumsuz etki üzerinde Tıp Fakültesi, yönetimi hastaların ve sağlık personelinin güvenliği ve kanser hastalarının morallerinin düzelmesi için yatan hasta servisini geçici olarak kapattı.

Bunun üzerine yatarak tedavi gören 13 kanser hastası Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Onkoloji Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Velat Şen, kanser hastalarında moral ve motivasyonun çok önemli olduğunu belirterek çatışmaların tedavide olumsuz etki yarattığını söyledi.

Şen “Bomba ve silah sesleri hastanemizde yankılanıyor. Hastalarımızı düşünerek onları taşımaya karar verdik. Kliniğimizin Sur İlçesi’ne bakan güney kesimindeki pencerelerine kurşun geçirmez camlar takacağız” dedi.
 

terör
dicle universitesi
kanser hastalari
kursun gecirmez cam
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir