Medimagazin logo

Hastanenin hem adı hem de yatak sayısı değişti

Hastanenin Yeni Adı Bergama Necla-Mithat Öztüre, Yatak Sayısı 200 Oldu
Hastanenin hem adı hem de yatak sayısı değişti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İZMİR-Sağlık Bakanlığı İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne Bağlı Bergama Dr.Faruk İlker Devlet Hastanesinin Yeni İsmi Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesi, Yatak Sayısı ise 151 'den 200' e yükseldi.
   Hastaneye; ilave binalar yaptıran, Manyetik Rezonans  başta olmak üzere  bir çok tıbbi cihaz vb yardımlarında bulunan, inşaası devam eden yeni Hemodiyaliz Fizik Tedavi Binası ile yapımına başlanacak hastane kreşi anaokulunu yaptıracak olan yardımsever  işadamı Mithat Öztüre ve eşi Necla Öztüre'nin ismi verildi.
    Hastanenin Yeni İsmi Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesi Yatak Sayısı ise 200 Oldu.Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ' ın girişimleri sonucu Hastane Ek Acil Binası açılışında müjdesini verdiği isim değişikliği için; İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız ve İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr Bediha Salnur büyük destekler sağladı. Sağlık Bakanlığının 05/07/2018 tarih ve 1800 sayılı makam onayı ile hastanenin ismi Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesi oldu.Aynı onayla yatak sayısı da acil ek binasının açılmasıyla 151' den 200'e yükseldi. Konuyla ilgili olarak Hastane Başhekimi Uzm.Dr.Osman Himmetoğlu yaptığı açıklamada "Yardımsever İşadamı Sayın Mithat Öztüre  ailesiyle birlikte hastanemize çok büyük destekler sağladı ve destekleri devam ediyor. Bizlerde bu bağışlarına karşılık isimlerini hastanemize vermek istedik.Bu konuda İzmir İl Sağlık Müdürüm Sayın Bediha Salnur ve İzmir Valimiz Sayın Erol Ayyıldız büyük destek sağladılar. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Miletvekilimiz Sayın Hamza Dağ' ın çok önemli katkıları ve Sağlık Bakanlığımızın onayları ile hastanemizin ismi ;Bergama Necla-Mithat Öztüre  Devlet Hastanesi oldu.Acil Ek Binamızın açılması ile de bölgemiz ve Bergama için çok önemli olan yatak sayımız 200'e yükseldi. Hastanemize bu güne kadar büyük destekler ile bağışlarda bulunan; Mithat Öztüre'ye ,ailesine ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim."dedi
​ 

izmir
bergama dr.faruk ilker devlet hastanesi
mithat ozture
Yorum (1)
gülden gök
Kreşli bir hastane, yaptıranlar takipte olsun da yönetim kreşi farklı amaçlar için kullanmasın..Kreşli hastane, Allah yaptıranlardan bin kere razı olsun.
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir