Medimagazin logo

Hastanede yangın paniği <b>Video</b>

Gaziantep Çocuk Hastanesi'nin trafosu yandı, elektrik kesintisi nedeniyle bazı bebek hastalar ambulanslarla üniversite hastanesine taşındı
Hastanede yangın paniği <b>Video</b>
Abone Ol:
Medimagazin google abone olGaziantep Çocuk Hastanesi'nin trafosu yandı, elektrik kesintisi nedeniyle bazı bebek hastalar ambulanslarla üniversite hastanesine taşındı.

Gaziantep Çocuk Hastanesi'nin trafo bölümünde saat 19.45'te bir patlama oldu. Patlamanın ardından çıkan yangın üzerine görevliler itfaiyeden yardım istedi. Hastanedeki teknik personelin ilk müdahalede bulunduğu yangın, itfaiye ekiplerinin çabasıyla hastanenin diğer bölümlerine sıçramadan söndürüldü.

Patlama ve yangın nedeniyle hastaneye şebeke elektriği verilmemesi üzerine jeneratör devreye sokuldu ve hastanenin bir bölümüne elektrik verildi.

Herhangi bir olumsuzluğa karşı 112 Acil Servis ambulansları Gaziantep Çocuk Hastanesi'ne yönlendirildi.

Ambulanslar hastane önünde hasta sevkine hazır beklerken kimi hasta yakınlarının endişe yaşadıkları, bazılarının ise ağladıkları gözlendi.

Yangına ilk müdahalede bulunan ve dumandan etkilenen hastane personeline oksijen verildi.

-İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN AÇIKLAMASI-

Olaydan kısa süre sonra hastaneye gelen Gaziantep İl Sağlık Müdürü Yusuf Ziya Yıldırım, hastane yöneticilerinden bilgi aldı ve Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne gönderilmesine karar verilen 7 bebek hastanın taşınması için yürütülen çalışmaya nezaret etti.

Hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi gören 7 bebek, bağlı oldukları tıbbi cihazlarla ambulanslara taşındı ve Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesine götürüldü.

Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, trafo birimindeki arızanın giderilmesine çalışıldığını, bir yandan bu çalışma yapılırken can güvenliklerini düşünerek 7 bebek hastayı ilgililerle yaptıkları görüşme sonunda üniversite hastanesine gönderdiklerini bildirdi.

''Şu anda hastanemize şehir elektriği verilememesi dışında her şey normal. Hasta ve hasta yakınlarının endişe duymasını gerektirecek bir durum yok'' diyen Yıldırım, gerekmesi halinde başka hastanelere hasta sevk edebileceklerini ifade etti.

Zaman

hastanede
yangın
paniği
<b>video</b>
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir