Medimagazin logo

Hastanede çocuk tacizine en ağır ceza

Hastanede kendisine emanet olarak bırakılan çocuğu taciz eden görevli pişman olmadı, ceza katladı: 27 yıl hapis
Kaynak: RADİKAL - İDRİS EMEN
Hastanede çocuk tacizine en ağır ceza
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hastanede refakat ettiği 4,5 yaşındaki çocuğa cinsel tacizde bulunurken yakalandıktan sonra ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçuyla İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Cemal Y. 27 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul Aksaray’da oturan S.A. Adındaki kadın astım hastası olan 4,5 yaşındaki oğlunu tedavi etmek için 16 Ekim 2014 tarihinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü.

Çocuğu muayene eden doktorlar çocuğa yatarak tedavi uygulanabileceğini bildirince, S.A. eşyalarını almak için Aksaray’da kaldığı otele gitmek istedi. İstanbul’da bir akrabası olmayan S.A. otelde tanıştığı Cemal Y.’den kısa süreliğine oğluna refakat etmesini istedi. S.A. hastaneden ayrıldıktan sonra Cemal Y. Hastane personeli tarafından çocuğa cinsel istismarda bulunurken yakalandı. Hastane personelinin şikayeti üzerine Cemal Y. Tutuklanırken cinsel istismara maruz kalan çocuk ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sevgi Evleri ve Çocuk Yuvası Yurdu'na verildi. Ardından Cemal Y. hakkında İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan dava açıldı.

MAHKEME: ‘SANIK PİŞMAN DEĞİL’

Davada Cemal Y. kendisine yönetilen suçlamayı reddetse de adli tıp raporu çocuğa cinsel taciz yapıldığını kanıtladı. 3 Kasım’da görülen duruşmada mahkeme sanık Cemal Y.’ye TCK.’nın 10/2. Maddesi gereğince 18 yıl hapis cezası verdi. Cemal Y.’nin kendi gözetiminde bulunan çocuğa taciz girişiminde bulunması nedeniyle ceza yarı oranında artırılarak 27 yıl hapis cezasına çıkarıldı. Mahkeme sanığın herhangi bir pişmanlık belirtisi göstermediğini belirterek cezada indirim de yapmadı.

‘BU TARZ TACİZ VAKALARI ÇOK YAŞANIYOR’

Söz konusu davada adil bir yargılanma yapıldığını söyleyen Avukat Deniz Sarı cezayla ilgili şunları söyledi: “Bu tarz taciz ve tecavüz vakalarını takip ediyoruz. Bu boyutta olmasa da gün yüzüne çıkmayan ve gizlenen birçok taciz ve tecavüz vakası ülkemizde sıklıkla yaşanıyor. Bu olay hastanede yaşandığı için hastane personelleri olaya tanıklık etmiş, tanıklıklar cesurca davranıp gördüklerini mahkemede açıkça ifade etmişlerdir. Ülkemizde pedofili suçuna ağır hapis cezaları uygulanmaktadır. Ama zaman zaman çıkan ceza afları bu kişilerin ceza süresinden önce topluma dönmelerine yol açmaktadır. Bu aflar pedofili açısından tehlikeli bir durum ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle pedofili sadece bir suç olarak değil, aynı zamanda tedavi edilmesi gerekilen bir vaka olarak da ele alınarak Pedofili suçluları uzun süreli olarak toplumda tecrit edilmelidir.”

hastanede
çocuk
tacizine
en
ağır
ceza
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir