Medimagazin logo

Hastane hasta peşinde

Doktorları ve hastaları isyan ettiren 'Tam Gün' uygulamasına 'Alo Hasta' formülü. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tam Gün Yasası'nın ardından, muayenehanelerini kapatmayı kabul etmeyip kamu ve üniversite hastanelerindeki görevlerinden ayrılan doktorlardan kaynaklanacak, hasta mağduriyetlerine karşı gerekli önlemlerin alındığını açıkladı.
Kaynak: AKŞAM
Hastane hasta peşinde
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MHP milletvekili Reşat Doğru'nun soru önergesini yanıtlayan Akdağ, 'Mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde özel ekip oluşturuldu. Hastalar tek tek aranıp, tedavilerinin devam edeceği birimler konusunda bilgilendirildi ve bu birimlerle gerekli irtibatlar kuruldu' dedi. Akdağ, 'Tam Gün Yasası'nın yürürlüğe girdiği 26 Ağustos'tan bu yana kaç hekimin görevinden ayrıldığını da açıkladı:
- Kamu hastanelerinde çalışıp muayenehanesi olan 930 hekimden 208'i emekli oldu.
- 214'ü ise istifa etti.
- Üniversite hastanelerinde ise 630 hekim muayenehanesini kapatmayıp akademisyen olarak kaldı.

Pişman olmamak için!
ERZURUM'da 400 yataklı otelin açılışını yapan Bakan Akdağ, 'Dünyada Palandöken gibi bir kayak merkezi daha yok. 5 yıl içinde Erzurum'a yatırım yapmayan pişman olur' dedi.

hastane
hasta
peşinde
Yorum (1)
cemre aydıörs
Çözüm çok kolay Hastayı pendik hastanesine yatıracaksın sonrada özel hastaneden (tam gün nedeniyle üniversiteden emekliliğe zorlanmış) emekli olan öğretim üyesini tedavi için özel izinle çağıracaksınız. Yşasın sağlık bakanım yaşasın tamgünnnnnnnnnnnn. Herşey yolunda.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir