Medimagazin logo

Hastaları gülerek iyileştiren doktor!

Hakkari'nin Yüksekova İlçe Devlet Hastanesi'nde görev yapan dahiliye uzmanı Dr. Serkan Besli, yaptığı stand-up gösterileri ve çıkardığı 'gülme krizi' isimli kitabıyla hastalarını güldürerek iyileştiriyor.
Hastaları gülerek iyileştiren doktor!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ocak 2010 tarihinde Yüksekova'da göreve başlayan Dr. Besli, kısa süre içinde hastane çalışanları ve hastalarının gönlünde taht kurmayı başardı. Gelen hastaları komedyen kimliği ile güler yüzle karşılayıp doktor kimliği ile muayene eden Dr. Besli, aynı zamanda ayda iki kez hastanenin konferans salonunda tek kişilik stand-up gösterisi de yapıyor.

 

Hastanedeki doktor, ebe ve hemşireler ile hastaların morallerini yüksek tutmak için gösteri yapan Dr. Serkan Besli, tedaviye destek için hastaların gülmeye ihtiyacı olduğunu söyledi. Dr. Serkan Besli, "Hasta olmayan birisinin gülmeye ihtiyacı yok. En çok yaşama ümidini kesmiş, yatalak hastaların gülmeye ihtiyacı var. Bu nedenle onlara moral vermek için bu tür oyunları oynuyorum" dedi.


İşine gösterdiği titizliği sahneye de taşıyan Dr. Serkan Besli, okullarda da gösteri yapmaya başladı.


Görev aşkı ve renkli kişiliği ile tanınan Dr. Besli, görev yaptığı hastanelerde yaşanan komik olayları da bir kitapta topladı. Yazdığı 120 sayfalık 'Gülme Krizi' kitabını çıkaran Dr. Besli, 30 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan TÜYAP Kitap Fuarı'nda kitabını sergileyeceğini belirtti.

doktor
kitap
gülme krizi
serkan besli
hakkari
Yorum (1)
dr.ck
seni "patch adams" seni :)
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir