Medimagazin logo

Hasta yakınından doktora silahlı saldırı

İstanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil serviste görevli doktor, bir hasta yakını tarafından silahla ayağından vuruldu.
Hasta yakınından doktora silahlı saldırı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil serviste görevli doktor, bir hasta yakınının silahından çıkan kurşunla yaralandı.

Alınan bilgiye göre, hastanenin acil servisine annesini tedavi ettirmek için getiren Serkan O, sıra yüzünden güvenlik görevlileriyle tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyümesi üzerine yanında bulunan taşıma ruhsatlı tabancasıyla görevlileri tehdit eden Serkan O, silahını ateşledi. Olayda, acil serviste görevli doktor H.Ç. sol ayağından hafif yaralandı.

Silah sesini duyarak acil servise gelen hastanedeki polis ekipleri, şüpheliyi etkisiz hale getirip, gözaltına aldı.

Yaralanan doktor H.Ç, burada yapılan ilk müdahalenin ardından hastanenin ortopedi servisinde müşahede altına alındı. Olayın ardından acil servise bir süre hasta kabulü yapılmadı.

 


 


Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde görev yaptığı sırada bir hasta yakınının ateş açması sonucu yaralanan doktorun sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Hastane yönetiminden yapılan açıklamada, dün saat 23.10'da acil servis sarı alan biriminde, sırasını beklemeden muayene alanına girmeye çalışan bir kişinin, önce orada bulunanlara hakaret ettiği daha sonra da silahını ateşlediği belirtildi.

Bu sırada seken merminin acil servis hekiminin dizine isabet ettiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hekim arkadaşımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Olayın hemen akabinde olay yerine intikal eden polis tarafından şahıs yakalanmış, silahı ele geçirilmiş ve gerekli adli işlemler başlatılmıştır. Bu olay bizleri ve bütün sağlık camiasını derinden yaralamıştır. Sağlık çalışanlarının hizmet sunabilmesi için vatandaşlarımızın sağduyulu ve anlayışlı yaklaşımlarına ihtiyaç duymaktayız."

Bu arada, olay sırasında yaralanan hekimin, hastanenin ortopedi servisinde tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

son dakika
hastane
doktora silahlı saldırı
istanbul
ümraniye eğitim ve araştırma hastanesi
Yorum (6)
Kemal can
AKP başarılarıyla övünebilir.. Bu kaçıncı artık yeter! Hastaneye çalışmaya gitmekten korkuyoruz artık! Her an biz de kurban olabiliriz.. Bu nedir kardeşim be!
19
Cevapla
uzmandr
Polis ifade alip birkac saat sonra adliyeye sevk edecek. Savci tutuksuz yargilama diyecek 1 yil surecek yargilama süresince dr defalarca isinden izin alacak aksaya aksaya gelecek pislik zanli ise kravat takip hakim beye ayaga kalkacak Sonuc: iyi halinden oturu ceza ertelenecek. Dr un belki omur boyu aksamasi zanlinin yanina kar kalacak
12
Cevapla
port
Iyi de hasta yakini da dr dan sikayetci olmus hastama bakmadi acildi diye.ithal dr gelsin de biz de bisikletci mi oluruz hasta mi oluruz.hastalarin iftiralari sikayetleri de bir saldiridir.hukumet ne onlem aliyor onlem almadigi gibi ithal vs bos polemiklerle durumu daha da vahimlestiriyo
5
Cevapla
batu
ACİL KODUYLA YAZIYORUM! ACİL İTHAL DOKTOR LÜTFEN! Şiddetin çözümü: amerikan filmlerindeki maceraya susamış, hayatı tehlikedeyken soğuk espriler yapıp, sevişme sahneleri yaşayabilen, 5000 motor arabalar ile spin atabilen, yakın dövüşte usta, silah becerisi yüksek ithal doktor...
21
Cevapla
acil
saldırıları bakanlık teşvik ediyor.her yerde hasta hakları tabelaları var.acilde savaş çıkıyor.hasta bakamaz olduk.Bakanlık,oy almak için doktor ve sağlık çalışanının hayatı ile oynuyor.
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir