Medimagazin logo

'Hasta ilacını almadı' diye doktoru uyaran mikroçip

Artık doktorların verdikleri ilaç tedavilerini ihmal etme veya unutma devri sona eriyor. Sadece 1 milimetre uzunluğundaki sindirilebilir bir çip sayesinde doktorlar bilgisayar ekranından hastaların ilaç saatlerini düzenli takip edecek
'Hasta ilacını almadı' diye doktoru uyaran mikroçip
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Artık doktorların verdikleri ilaç tedavilerini ihmal etme veya unutma devri sona eriyor. Sadece 1 milimetre uzunluğundaki sindirilebilir bir çip sayesinde doktorlar bilgisayar ekranından hastaların ilaç saatlerini düzenli takip edecek.

Teknoloji harikası mikroçip, ABD merkezli Proteus Biomedical kurumu uzmanlarınca geliştirildi. Bu tekniğin özellikle psikolojik tedavi görenler ve yaşlı hastalar için çok faydalı olacağını vurgulanıyor. Doktor, bilgisayar ekranında, mikroçip sayesinde hastasının ilaçlarını alıp almadığını kontrol edecek. Eğer hasta unutmuşsa da irtibata geçerek ilacını alması için hatırlatmada bulunacak. Ayrıca doktorların verdiği ilaçları evinde bilerek içmeyen hastaların kontrol etmek de mümkün olacak. Elektronik verilerle çalışan çip hastanın karnında sürekli kalacak ve dışkı yolu ile çıkmayacak.
'hasta
ilacını
almadı'
diye
doktoru
uyaran
mikroçip
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir