Medimagazin logo

Genel Sekreter'den İzmir'deki hastane birleşmesi açıklaması

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Nuri Dilek, Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi ile Tepecik eğitim ve araştırma hastanelerinin birleşmesi sonrası hastaların bütüncül tıbbi yaklaşıma kavuşacağını söyledi.
Genel Sekreter'den İzmir'deki hastane birleşmesi açıklaması
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Dilek, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nın en büyük hastanesi olacak 1440 yatak kapasiteli İzmir Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile 2005'ten bu yana planlanan bir projeyi hayata geçireceklerini belirtti.

Ege Doğumevi EAH ve Tepecik EAH'lerinin birleşme işleminin 2012 yılında gerçekleştiğini kaydeden Osman Nuri Dilek'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Yenişehir çatısı altında birleşecek olan üç eğitim ve araştırma hastanemiz ile dağınık durumdaki sağlık hizmetlerinden faydalanan hastalarımızın kapı kapı dolaşmasının önüne geçilmesi ve bütünleşik bir hizmet verilmesi amaçlanmaktadır. Bu amaca yönelik çok sayıda adım zaten son bir yıl içerisinde atılmış, her iki hastane yöneticiliğinin bilgisi dahilinde pek çok konuda ortak hareket edilmeye başlanmıştı. Tepecik'e ait Palyatif Bakım Kliniğini de yine Dr. Suat Seren EAH bahçesindeki bir binada açıldı."

Hastaların yaşadığı mağduriyeti gidermeye çalıştıklarını bildiren Dilek, "Şu ana kadar yer itibarıyla karşılıklı konumda bulunan her iki hastanemiz birbirini tamamlayıcı hizmet verirken birleşme sonrası hastalarımız bütüncül tıbbi yaklaşıma kavuşmuş olacaklardır. Çok küçük bir alandaki 3-4 ayrı acil arasında dolaşan ve sevk edilmeye çalışılan hasta sayısı binleri aşmaktadır. Hiçbir şey bu dolaşımlara maruz kalan binlerce hastamızın hayatını korumaktan daha önemli değildir" dedi.

Tek amacın insanlara daha kaliteli ve daha hızlı, bütünleşik ve yerinde sağlık hizmet vermek olduğunu aktaran Dilek, şunları kaydetti:

"Bu amacımızın en büyük göstergelerinden biri de yürüttüğümüz Travma Projesi'dir. Hasta için önemli olan zamanın kaybedilmesini pek çok yönden azaltmaya çaba göstermekteyiz. Dr. Suat Seren EAH'nin misyonunda hiçbir eksilme veya fonksiyon kaybı olmayacağı gibi, kısa süre içerisinde açıklayacağımız yeni yeni hizmet alanları ile aynı alanlarda daha etkin hizmet sunacağız. Hastanenin yerine AVM açılması, işçilerin çıkarılacağı gibi asılsız spekülasyonlara asla itibar edilmemelidir. Asla böyle bir şey söz konusu değildir. Hiçbir çalışanımızın mağdur edilmeyeceğini, Göğüs Hastanesi ve Göğüs Cerrahisi ve özellikle tüberküloz konusunda arkadaşlarımızdan gelecek yeni projeleri gerçekleştirmenin bizlerde ayrı bir mutluluk ve heyecan yaratacağını belirtmek isteriz. Halihazırda İzmir'de en fazla acil hasta bakılan, en fazla hasta yatırılan ve en fazla poliklinik hastası bakılan bu hastanemizde bütünleşik sağlık hizmeti sunmanın sorumluluğunun bilinciyle hareket ettiğimizi kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

genel
sekreter'den
i̇zmir'deki
hastane
birleşmesi
açıklaması
Yorum (2)
Kamil Tunca
Çok yerinde ve doğru bir adım olmuş. Hastaların mağduriyetinin önüne geçilmesi adına Saygılar sunuyorum.
0
Cevapla
t.g.h.
izmir tepecik eğitim hastanesinin mali durumunu biliyormusunuz,borç batağındaki bu hastaneye,göğüs hastanesini bağlayıp ikisininde batmasına sebep olacaksınız.doktorlar tek kuruş döner sermaye alamıyacak.önce tepecik eğitim hastanesinin borçlarını inceleyip sorumlulara gereğini yaptırın.aynı idarecilerle devam ederseniz 2 hastane birden batar haberiniz olsun.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir