Medimagazin logo

Gelişim Tıp krize rağmen yatırımı kesmedi

TÜRKİYE’nin ilk ISO 9000 belgesine sahip Gelişim Tıp Laboratuarı 15’inci yılında Nişantaşı Vali konağı’nda yeni şubesini açtı. İlk olarak 1993 yılında İstanbul Kızıltoprak’ta kurulan Gelişim Tıp Laboratuvarları, 15 yılda 7 şube ile geniş bir kitleye hizmet vermeye başladı
Gelişim Tıp krize rağmen yatırımı kesmedi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

TÜRKİYE’nin ilk ISO 9000 belgesine sahip Gelişim Tıp Laboratuarı 15’inci yılında Nişantaşı Vali konağı’nda yeni şubesini açtı. İlk olarak 1993 yılında İstanbul Kızıltoprak’ta kurulan Gelişim Tıp Laboratuvarları, 15 yılda 7 şube ile geniş bir kitleye hizmet vermeye başladı.

Kurumun kurucularından Dr. Paşa Göktaş, 31 yıllık hekimlik ve 29 yıllık laboratuvar deneyimiyle Gelişim’i bugünlere getirdiklerini söylerken "Gelişim tıp Laboratuarının geçmişinin ana karakteri bilinçli, ilkeli, disiplinli ve çok çalışmaya dayanan özellikte olmasıdır" dedi. Göktaş şöyle konuştu: "Birçok tıp laboratuarı kriz nedeniyle şubelerini kapatırken, biz yeni şubemizi açıyoruz." diyor. Gelişim Tıp Laboratuvarları’ nda halen 10 civarında laboratuvar uzmanı bulunuyor. Her şubenin, 10-15 arasında çalışanı istihdam ettiği belirtiliyor. 110 civarında çalışanın bulunduğu Gelişim Tıp Laboratuvarları, kriz ortamında çalışan sayısını azaltmamaya çaba gösteriyor ve ekonomik krizi, çalışan sayısını koruyarak ve mümkünse artırarak aşmayı hedefliyor. Gelişim Tıp Laboratuvarları’ nda halen 1100 üzerinde test yapılıyor. Bu özelliğiyle Gelişim, yalnızca kendi hastalarına değil, 300 civarında hastane, tıp merkezi, poliklinik ve laboratuvara da hizmet veriyor. Gelişim Tıp Laboratuvarları, Kızıltoprak Merkez, Şaşkınbakkal, Caddebostan, Göztepe, Kadıköy Altıyol, Haseki Millet Caddesi, Nişantaşı Valikonağı gibi kolay ulaşılabilen merkez noktalarda bulunuyor. Yeni açılan Nişantaşı Şubesi’ nin yöneticiliğini, uzun süre bu bölgede hizmet sunmuş bulunan ve yakın süre önce faaliyetine son veren Nişantaşı Biotek Laboratuvar’ nın ortaklarından Çiğdem Sidar yürütüyor.


Hürriyet

gelişim
tıp
krize
rağmen
yatırımı
kesmedi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir