Medimagazin logo

Gazze'de hizmet dışı kalan 2 hastane yeniden faaliyete geçti

Gazze'deki hükümeti, İsrail'in saldırıları nedeniyle hizmet dışı kalan 2 hastanenin yeniden faaliyete geçtiğini duyurdu.
Kaynak: AA
Gazze'de hizmet dışı kalan 2 hastane yeniden faaliyete geçti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Gazze'deki hükümetin medya ofisinden yapılan yazılı açıklamada, daha önce hizmet dışı kalan El-Ehli Baptist Hastanesi ve Genel Hizmet Hastanesinin tekrar hasta kabulüne başladığı belirtildi.

Açıklamada, İsrail'in sağlık sektörünü yok etme ve hastane ile tıbbi tesisleri tahrip ederek hizmet dışı bıraktığı kaydedilen açıklamada, "Soykırım savaşının başlangıcından bu yana Filistin halkına hizmet etmek için gece gündüz çalışan ve durmayan sağlık ekiplerinin büyük ve olağanüstü çabalarını takdir ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Gazze'deki Endonezya Hastanesi tükeniyor

Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Issam Nebhan, hastanede kalan yakıt miktarının, ameliyathanelerde ihtiyaç duyulan jeneratörleri ve oksijen istasyonunu çalıştırmaya yetmediğini söyledi.

Endonezya Hastanesi'nin geçtiğimiz aylarda İsrail tarafından bombalandığını hatırlatan Nebhan, hastanenin daha önce 140 olan yatak kapasitesinin bazı bölümlerinin tahrip olması ve yanması nedeniyle bugün sadece 80 yatak kaldığını, hasta ve yaralılarla dolu olan hastanede yer kalmadığını belirtti.

gazze
hastane
elehli baptist hastanesi
israil
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir