Medimagazin logo

'Fedakarlık Ödülüne' layık görülen 37 yaşındaki doktor hayatnı kaybetti

Bursa'da Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi Üroloji Uzmanlarından 37 yaşındaki Doktor Orhun Günaydın hayatını kaybetti.
'Fedakarlık Ödülüne' layık görülen 37 yaşındaki doktor hayatnı kaybetti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BURSA-Bir süredir kanser tedavisi gören ve hastalığına rağmen çalışması dolayısıyla bu yıl Bursa Kamu Hastaneler Birliği tarafından 14 Mart Tıp Bayramında “Fedakarlık Ödülüne” layık görülen Dr. Günaydın için bugün 15:30’da Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi'nde anma töreni düzenlenecek.


1977 doğumlu, Uludağ Üniversitesi mezunu, evli ve bir çocuk babası olan Dr. Günaydın, Fatih Sultan Mehmet Camiinde kılınacak ikindi namazının ardından Fethiye Köy’ü mezarlığına defnedilecek.

'fedakarlık
ödülüne'
layık
görülen
37
yaşındaki
doktor
hayatnı
kaybetti
Yorum (26)
Frankie Bellevan
allah rahmet eylesin. nur içinde yatsın. mekanı cennet olsun. ailesinin,sevenlerinin ve çalışma arkadaşlarının başı sağolsun. dünyada kalıcı olmadığımızı bilmekte,tek başımıza çıkacağımız yolculuğa hazır olmakta ve buna göre haysiyetli,onurlu yaşamakta her zaman yarar var.
0
Cevapla
Bilge doktor
Sevgili Frankie, ahirette rahat etmek senin zannettiğin kriterlere göre ise problem yok. Ama Kuran'a bakarsak önce Allah'a ve peygambere iman ve teslimiyet geliyor. Sonra namaz, oruç, hac, zekat, dosdoğru olma diye gidiyor. Eğer zaruri şartları yerine getirmezsen dünyanın en haysiyetli, şerefli ve doğru insanı olman seni kurtarmaz, tüm amellerin boşa gider. Ben söylemiyorum, ayetler böyle
0
Cevapla
Orhan G.
Hastalığı,ameliyatı ve sonrası birlikteydik.Birlikte uzmanlığımızı aldık.Keşke farklı şekilde olsaydı.Ama olmadı.Eşinin,yakınlarının başı sağolsun.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
bilge doktor:sen bu söylediklerini ışid'e ve onun yerli destekçilerine anlat. haysiyetsiz ve onursuz bir din anlayışı olur mu? hz.muhammedin en önemli özelliği eminliğidir. o saydığın her şey ondan sonra gelir. kimin cennete girip girmeyeceğine de bırakın allah karar versin. herkesin inancına saygı duymak gerekir. hiçkimsenin kalbini,iç dünyasını bilemeyiz. herkes inancında ve tercihlerinde özgürdür. başka şekilde düşünüyorsan ışid'den farkın kalmaz. hz.ömer,hz.ali ve hz.hüseyin'in islam adına,din adına nasıl katledildiğini de sakın unutma. bu coğrafyada en fazla kan hemen her zaman din adına dökülmüştür. ışid'in eline düşsen senin gibilere ne yapacaklarını hiç düşündün mü? kırbaçla,hapsedilmeyle canını kurtarabilirsen kendini şanslı sayman lazım. yani bu mantığı artık bıraksanız hiç fena olmaz. önce kendi çevrenizdeki insanlara dürüst olmanın,dürüst yaşamanın faziletlerini,erdemini anlatın. sonra da ne yaparsanız yapın. selamlar,saygılar.
0
Cevapla
Bilge doktor
Frankie , her bir cümlen yanlış, neresini düzeltirim bilmiyorum. 1- ben sana Kuran'da cennete gideceklerin özellikleri yazılı diyorum. Yani Allah zaten bize bildirmiş. Bunlar içinde doğru dürüst adil olmak tabi ki var. Ancak itikadın sağlam değilse , namaz, oruç gibi ibadetlerin yoksa diğer amellerin boşa gittiğini bizzat Rabb'imiz bildirmiş, ben söylemiyorum. 2- lafı neden IŞİD'e getirdin? Ne alakası var? IŞİD bizzat İsrail-amerika-İngiltere ortak projesidir. Militanların çoğu esrarkeş Avrupa vatandaşlarıdır. 3- doğru dürüst adil haysiyetli ve şerefli olmak tabi ki çok güzel erdemler. Ancak bir insan Müslüman olmadan da bu özelliklere sahip olabilir. Bu özelliklerin ahirette bir kafiri kurtaramayacağını ben söylemiyorum , Allah söylüyor. (İmansızların yaptıkları faydalı işler, fırtınalı bir günde rüzgârın savurduğu kül gibidir. Ahirette o işlerin hiçbir faydası olmaz.) [İbrahim 18] (İman edip, salih amel işleyenler Cennete girer.) [Kehf 107] Kâfir olarak ölenlerin yaptıkları işler, dünyada da, ahirette de boşa gider, Cehennemde devamlı kalırlar.) [Bekara 217] Bu ve benzeri onlarca ayet sayabilirim. Olaya ters yönden bakalım: diyelim ki bir şahıs dindar ama dürüst değil. O kişi dini tam anlamamış demektir. Hem son nefesinde imanını koruması zordur hem de ahirette sorgusu çetin olur. Yüce Allah bize dindar olun ama dürüst, haysiyetli ve şerefli olmasanız da olur diye birşey buyurmamış ki. Frankie sen Allah'a ve resulüne gerektiği gibi iman edip Allah'ın sana farz kıldığı ibadetleri yapmıyorsan istersen dünyanın en dürüst haysiyetli insanı ol, ahirette seni kurtarmaz. Ben söylemiyorum, Allah buyuruyor.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir